Rajasthan Cricket Stadium

Pojemność75 000
Kraj Indie
MiastoChonp
KlubyRajasthan Cricket Association
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztINR 3.5 bn / mld
Czas budowy11/2020 - ?
Data projektu 2020

Reklama

Rajasthan Cricket Stadium – opis projektu

Nowy stadion do krykieta w północnym Radżastanie ma powstać nie tyle w samej stolicy, Dżajpurze, co na północnym wylocie, we wsi Chonp. Lokalizacja nie jest przypadkowa, działka o powierzchni 41,47 ha leży bezpośrednio przy autostradzie łączącej Dżajpur z Delhi. Teren znajduje się ok. 10 km od granic miasta, a 25 km od centrum Dżajpuru.

Na wybranym terenie zaplanowano arenę o pojemności 75 tys. widzów, która ma stać się trzecim co do wielkości stadionem do krykieta na świecie, w tyle jedynie za gigantem z Motery oraz Melbourne Cricket Ground. Obiekt ma powstać w dwóch fazach. Najpierw, w 24 miesiące, mają stanąć trybuny dla 45 tysięcy osób, a dopiero później mają być dobudowane dodatkowe miejsca dla 30 tysięcy.

Pomimo lokalizacji obiektu w odległym miejscu, bez transportu publicznego, miejsc parkingowych wystarczy tylko dla części widzów. Przewidziano 4 tys. stanowisk, podczas gdy resztę kompleksu mają zajmować dwa boiska treningowe.

Koszt budowy pierwszej fazy oszacowano na 3,5 mld rupii (w chwili ogłoszenia inwestycji ok. 185 mln zł). Miliard ma pochodzić z grantu od BCCI (Board of Control for Cricket in India), 900 mln będzie pożyczką od tejże organizacji, kolejny miliard ma być kredytem zewnętrznym, a 600 mln ma być zgromadzone ze sprzedaży pakietów hospitality.

Reklama

Wizualizacje

    
  • Rajasthan Cricket Stadium
    2020 ©
  •  

Powiązane aktualności

2020