Mohammed Bin Rashid Stadium

Pojemność60 000
Kraj Zjednoczone Emiraty Arabskie
MiastoDubaj
Kluby-
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
KosztAED 3 bn / mld
Czas budowy2016-2019
Projekt Perkins + Will
Data projektu 2016

Reklama

Mohammed Bin Rashid Stadium – opis projektu

Koncepcja budowy nowego stadionu piłkarskiego w Dubaju przewiduje stworzenie pierwszej w swoim rodzaju konstrukcji – trybun i boiska ukrytych w wielkiej misie zawieszonej 18 metrów nad ziemią. Dzięki temu pod ogromnym stadionem będzie można przejść parkową aleją, która przetnie rozległy kompleks i będzie stanowić jego główną oś oraz przestrzeń rekreacji.

Stadion o formie odwróconej półkuli będzie osadzony na serii kolumn i obleczony lekką, przewiewną elewacją. Widzowie otrzymają do dyspozycji tradycyjne klatki schodowe, systemy wind oraz schodów ruchomych, by wejść na trybuny.

Tam czeka wyjątkowo bogata oferta dla najbogatszych widzów, dla których zarezerwowano znacząco ponad 10 tysięcy miejsc! W tym aż 1642 miejsca w lożach VIP i 8941 na poziomie biznesowym. Ogółem pojemność ma osiągnąć poziom 60 tys. osób.

Całość zwieńczy lekki dach z membrany, zupełnie niewidoczny z punktu widzenia przechodnia. Dla gości będą dostępne dwie perspektywy. Pierwsza to ta z wspomnianego parku, a druga z cokołu, na którym znajdą się kolejne funkcje wspierające główny stadion. W tym stadion rezerwowy i boisko treningowe. W planie jest też centrum handlowe, rozległe muzeum oraz 5 tys. miejsc parkingowych.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2016