Miami Freedom Park Stadium

Pojemność25 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoMiami
KlubyInter Miami
KategoriaProjekt realizowany
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Arquitectonica, HOK
Data projektu 2018-2019

Reklama

Miami Freedom Park Stadium – opis projektu

Miami Freedom Park to kompleks zaplanowany przez prywatnych inwestorów związanych z Davidem Beckhamem, który ma powstać w miejscu pola golfowego Melreese, tuż obok lotniska międzynarodowego w Miami. Z dotychczasowego kwartału zachowane będą tylko boiska do baseballu.

Poza głównym stadionem zaplanowano tu hotel dla 750 gości, biura i sklepy, a także akademię piłkarską z 9 boiskami (ale tylko jednym pełnowymiarowym) oraz rozległy park dla mieszkańców. Całość zajmie imponujący obszar 53 hektarów.

Sam główny stadion długo utrzymywano w tajemnicy. Na pierwszych wizualizacjach pojawił się owalny obiekt o nieracjonalnym kształcie. Dopiero po roku pokazano docelową koncepcję firm Arquitectonica i HOK. Zaplanowano arenę dla 25 tys. widzów z nieregularnym układem widowni, w tym z potężną jednopoziomową trybuną na północy i zawieszonym wysoko nad boiskiem balkonem dla VIP-ów na południu.

Nie widownia jest jednak najciekawsza. Wewnętrzne ściany areny mają być pokryte wielkim, nieregularnym ekranem, podobnie jak w rosyjskim Krasnodarze. Z kolei z zewnątrz stadion pokryje lekki dach z przepuszczającej światło membrany, który uformowano na kształt skrzydeł flaminga, symbolu klubu.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2023

2022

2019