Gradski Stadion GFK Dubočica

Pojemność8 136
Kraj Serbia
MiastoLeskovac
KlubyGRP Dubočica, GfK Lavice, Lemind 1953
KategoriaProjekt zrealizowany
KosztRSD 2.4 mld / bln
Czas budowy2021 -2023
Projekt CEP d.o.o. - Synthesis Group
Data projektu 2019
Wykonawca GAT d.o.o. i inni

Reklama

Gradski Stadion GFK Dubočica – opis projektu

Stadion powstaje w miejscu starego obiektu, którego rozbiórka ruszyła w marcu 2021 roku. Budowa areny z czterema jednopoziomowymi trybunami pokrytymi dachem została podzielona na trzy fazy.

W pierwszej ma powstać stadion wraz z parkingami. W kolejnym etapie planowane jest zaplecze sportowo-usługowe na północ od areny. W trzeciej fazie rozbudowane ma zostać wschodnie podtrybunie, gdzie umiejscowione zostaną pomieszczenia administracyjne, edukacyjne i inne.

Trybuna zachodnia będzie pełnić rolę trybuny głównej z trzema poziomami zaplecza. Na dolnym znajdą się m.in. szatnie dla piłkarzy i sędziów. Na poziomie środkowym będzie 7 wejść na trybunę, a na poziomie górnym powstanie zaplecze dla mediów i pomieszczenia biurowe.

Przewidywane są dwie tablice wyników, a reflektory oświetleniowe LED znajdą się na 4 kolumnach umieszczonych po obu przekątnych areny. Ponadto, obiekt będzie dysponował 198 miejscami parkingowymi (128 ogólnodostępnymi, 32 dla inwalidów, 38 na potrzeby obsługi transmisji tv). Planowane są także 2 miejsca dla autokarów.

Stadion zajmie powierzchnię nieco ponad 10 tys. metrów kwadratowych. W tym momencie zabezpieczone jest finansowanie tylko pierwszego etapu, które wynosi 2,4 mld dinarów i pochodzi ze środków publicznych.

Nowe Projekty Serbskich Stadionów

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021