Olympic Stadium - B02

Pojemność100 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoPekin
Kluby-
KategoriaProjekt nieaktualny
Koszt-
Czas budowy-
Pojemność 100 000 (20 000 miejsc tymczasowych)
W ramach projektu rozsuwany dach, sklepy, restauracje i inne.

Reklama

Olympic Stadium - B02 – opis projektu

Ten projekt stwarza wrażenie wodnej lilii, otoczonej płatkami i kwiatami, unoszącej się na lekko falującym stawie. Trybuny są zbudowane w tak, że zarówno miejsca stałe, jak i tymczasowe gwarantują optymalną pozycję do oglądania imprezy. Po zdemontowaniu części tymczasowej w jej miejscu powstanie unikalny park rekreacji.

Znajdzie się on na szczycie trybun. Dostępny za pomocą schodów oraz wind, ten panoramiczny „podniebny” ogród będzie istniał niezależnie od wewnętrznych funkcji obiektu. Pochylona pod kątem 45 stopni oszklona powierzchnia wokół areny izoluje termicznie stadion oraz wszystkie jego powierzchnie użytkowe, tworząc harmonijną i dynamiczną zarazem formę zewnętrzną.

Lekko nachylona powierzchnia dachu składa się z przezroczystych „poduszek powietrznych” opierających się na lekkiej, odpornej na przeciążenia linowej strukturze dachu, która jest unikalna w swoim rozmiarze.

Centralna część zadaszenia może być całkowicie otwarta do średnicy 130 metrów. Nieograniczony widok przez przezroczystą powłokę dachu, pomimo jakości typowej dla zamkniętych hal, jest światowej klasy innowacją.

Reklama

Wizualizacje

  
 • Olympic Stadium - B02
  ©
 • Olympic Stadium - B02
  ©
 •  
 • Olympic Stadium - B02
  ©
 • Olympic Stadium - B02
  ©
 •