Stadion MOSiR w Ostrołęce

Pojemność1 000
Kraj Polska
MiastoOstrołęka
KlubyNarew Ostrołęka
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2022–2024
Projekt Ptaszyński Architektura

Reklama

Stadion MOSiR w Ostrołęce – opis projektu

Jak udało się doprowadzić do przebudowy stadionu w Ostrołęce?

Pod koniec października 2021 ogłoszono przyznanie środków z Rządowego Funduszu Polski Ład na przebudowę stadionu MOSiR-u w Ostrołęce, dzięki czemu możliwa będzie modernizacja przestarzałego miejskiego obiektu. Ostateczny koszt inwestycji nie jest jeszcze znany, ale dofinansowanie, które wyniesie 22,5 mln zł, ma stanowić znaczną część kwoty potrzebnej na realizację zadania (brakującą sumę dołoży miasto).

Postępowanie przetargowe ogłoszono pod koniec maja 2022. Zakres prac podzielono na trzy etapy, w pierwszym powstać ma nowe boisko piłkarskie, w drugim przede wszystkim zrealizowana ma zostać nowa trybuna, a trzeci etap obejmie budowę nowej bieżni lekkoatletycznej. Prace mają ruszyć latem 2022, a wykonawca otrzyma dwa lata na realizację inwestycji, przy czym pierwszy etap ma zostać sfinalizowany przed końcem 2022.

Jak wyglądać ma stadion w Ostrołęce po przebudowie?

Projekt zakłada kompletną przebudowę ostrołęckiego stadionu. Dotychczasowa trybuna główna, zlokalizowana po stronie zachodniej, zostanie rozebrana, a nowa, zadaszona trybuna powstanie po przeciwległej stronie. Bieżnia wokół boiska otrzyma zupełnie nową, tartanową nawierzchnię w kolorze niebieskim. Będzie ona posiadać sześć torów (osiem na głównej prostej – co ciekawe, według wstępnie zaprezentowanych wizualizacji, główna prosta znajdzie się po przeciwległej stronie w stosunku do nowej trybuny).

Na stadionie znajdą się skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce i trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem, a także rów z wodą do biegu z przeszkodami. Obiekt przed oddaniem do użytku ma uzyskać pozytywną opinię PZLA. Stadion zostanie wyposażony w cztery maszty oświetleniowe i elektroniczną tablicę wyników.

W ramach projektu zostanie również zrealizowane zaplecze, kanalizacja, czy nagłośnienie. Modyfikacja terenów wokół stadionu obejmie m.in. ogrodzenie terenu, budowę nowych dróg dojazdowych, chodników i parkingów, a także aranżację zieleni.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2022