Gillette Stadium

Pojemność65 878
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoFoxboro
KlubyNE Patriots, NE Revolution
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt$225 M
Czas budowy01.2022 – 2023
Wykonawca Suffolk Construction

Reklama

Gillette Stadium – opis projektu

Kiedy ogłoszono plany największej modernizacji w historii Gillette Stadium?

Od otwarcia nowego stadionu w Foxborough w 2002 właściciele stadionu oraz grających na nim klubów występujących w ligach NFL i MLS, The Kraft Group, zainwestowali w obiekt ponad 300 mln $. W 2021 przeprowadzono kolejne inwestycje, obejmujące remonty na trybunie południowej, w tym instalację nowego telebimu. 10 grudnia 2021 ogłoszono projekt największej modernizacji stadionu od czasu jego otwarcia, która objąć ma rozbudowę infrastruktury trybuny położonej za północnym końcem boiska.

Jaki będzie zakres modernizacji na Gillette Stadium?

W ramach projektu zachowany zostanie wjazd na stadion, jednak górna część północnej trybuny rozbudowana będzie o przeszklony pawilon ze strefą hospitality i przestrzeniami użytkowymi, o łącznej powierzchni użytkowej 50 tys. stóp kwadratowych, który w związku z umową sponsorską będzie nosił nazwę Globalization Partners Atrium. Od strony trybun powstanie zakrzywiony, panoramiczny telebim o powierzchni 22 tys. stóp kwadratowych, największy jaki pojawi się na stadionach na otwartej przestrzeni w całych Stanach Zjednoczonych.

Rozebrana zostanie także dotychczasowa latarnia, stanowiąca symbol tego stadionu. Jej miejsce zajmie nowa, bardziej okazała i wysoka na 218 stóp, oferująca w górnej części zewnętrzny taras widokowy, z którego dostrzec będzie można panoramę Bostonu oraz Providence. Prace obejmą również rewitalizację placu położonego przed północną trybuną.

Jaki jest harmonogram prac na Gillette Stadium?

Prace rozpoczęły się w styczniu 2022, choć oficjalną ceremonię rozpoczęcia robót przeprowadzono 11 maja 2022, dokładnie 20 lat po otwarciu stadionu. Przebudowa ma być zakończona przed startem sezonu 2023 ligi NFL. W trakcie trwania prac obiekt zachowa pełną funkcjonalność, a pojemność areny po przebudowie pozostanie na dotychczasowym poziomie. Koszt modernizacji ma wynieść 225 mln $ (do kwoty tej wliczane są także prace na południowej trybunie, przeprowadzone w 2021). Głównym wykonawcą robót jest Suffolk Construction.

Reklama

Wizualizacje