The Den

Pojemność34 000
Kraj Anglia
MiastoLondyn
KlubyMillwall
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy?
Projekt AFL Architects

Reklama

The Den – opis projektu

W 2018 roku Millwall FC zleciło AFL Architects przygotowanie koncepcji dla rozbudowy The Den. Główne założenie to jak najmniejsza ingerencja w istniejącą od 1993 roku konstrukcję. To z jednej strony tańsze niż burzenie i budowa od zera, a z drugiej strony umożliwia ciągłe korzystanie ze stadionu w trakcie prac. Podejście jest też zgodne z założeniem minimalizowania ilości odpadów.

Cel Millwall to rozbudowa widowni poprzez dodawanie nowych poziomów do istniejących trybun. Z pojemności 20 tys. audytorium ma urosnąć do ok. 34 tysięcy w kilku etapach.

Architektonicznie stadion ma być połączeniem nowoczesności i tradycji. Na fasadach ma być wykorzystana charakterystyczna dla Londynu cegła London stock brick. Z kolei arkady nawiązują do wiaduktów kolejowych – okalających tak obecny stadion, jak i historyczny dom w Millwall Park, na Isle of Dogs.

By projekt był rentowny, planuje się też budowę bloków mieszkalnych oraz zróżnicowanych funkcji komercyjnych. Z racji ograniczeń przestrzennych parkingi mają znaleźć się pod poziomem ulicy, z kolei główny plac dla kibiców i mieszkańców ma się znaleźć przed trybuną zachodnią, na podwyższeniu. Podopieczni fundacji Millwall (MCT) będą mieli do dyspozycji halę sportową, siłownię, szatnie i kawiarnię.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2020