Kingdom Arena

Pojemność26 000
Kraj Arabia Saudyjska
MiastoRijad
KlubyAl-Hilal Saudi FC
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt?
Czas budowy2023–2024
Inne nazwy Boulevard Hall

Reklama

Kingdom Arena – opis projektu

Czym będzie Kingdom Arena?

Budowa Kingdom Arena (początkowo znana pod nazwą Boulevard Hall) rozpoczęła się w połowie 2023. Z założenia miało to być centrum rozrywkowe umożliwiające organizację rozmaitych imprez i dużych koncertów, a także eventów związanych z zimowym festiwalem Riyadh Season. Jednocześnie rozmiary hali miały pozwalać na utworzenie wewnątrz pełnowymiarowego boiska i użytkowanie obiektu jako stadionu.

Jakie rozgrywki piłkarskie będą miały miejsce w Kingdom Arenie?

Początkowo zakładano, że w hali odbywać się będą mecze w ramach corocznego turnieju towarzyskiego Riyadh Season Cup. Pod koniec września 2023 poinformowano również o umowie podpisanej przez General Entertainment Authority i klub piłkarski Al-Hilal. Zgodnie z umową nowa hala ma się stać domowym obiektem piłkarzy Al-Hilal, którzy będą rozgrywać tutaj swoje spotkania.

Al-Hilal to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Arabii Saudyjskiej. W sierpniu 2023 o drużynie stało się głośno na całym świecie po transferze do klubu brazylijskiego napastnika Neymara. Zespół dotychczas nie posiadał własnego obiektu, a swoje mecze rozgrywał na różnych stadionach w Rijadzie: King Fahd International Stadium, Prince Faisal bin Fahd Stadium i King Saud University Stadium.

Kiedy Kingdom Arena zostanie otwarta?

Al-Hilal za użytkowanie areny ma płacić 40 mln riali rocznie. Dzięki kontrybucji w wysokości 25 mln riali od księcia Al-Walida ibn Talala, właściciela Kingdom Holding Company, obiekt będzie nosił nazwę Kingdom Arena. Inauguracja spodziewana jest w styczniu 2024, przy okazji turnieju Riyadh Season Cup.

Czym charakteryzować się będzie Kingdom Arena?

Kingdom Arena będzie obiektem w pełni zadaszonym, z pełnowymiarowym boiskiem wewnątrz i trybunami mogącymi pomieścić 26 tys. widzów. Budynek będzie wysoki na 47 m, a z zewnątrz jego wymiary wyniosą 220 × 150 m. W środku znajdzie się m.in. 20 skyboxów i przeszklona loża dla 350 osób. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne technologie, a także w panoramiczny telebim obiegający wnętrze dookoła. Arena powstanie w tzw. Boulevard City, w północno-zachodniej części Rijadu.

Reklama

Wizualizacje