Xiong’an Sports Center Stadium

Pojemność30 001
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoXiong'an
Kluby
KategoriaProjekt realizowany
KosztCNY 2.52 B ($350 M)
Czas budowy2022–2023
Projekt Shanghai Architectural Design and Research Institute
Wykonawca Beijing Urban Construction Group

Reklama

Xiong’an Sports Center Stadium – opis projektu

Jak powstał projekt Xiong’an Sports Center?

1 kwietnia 2017 ogłoszony został projekt budowy nowej jednostki osadniczej, która miała znaleźć się ok. 50 km na wschód od Baoding i 120 km na południe od Pekinu. Xiong’an (taką otrzymało nazwę) ma być futurystycznym miastem korzystającym z nowych technologii, dobrze skomunikowanym z pobliskimi metropoliami. Docelowo ma się również stać siedzibą niektórych agencji oraz przedsiębiorstw rządowych.

W planach budowy nowoczesnego miasta nie mogło zabraknąć reprezentacyjnego kompleksu sportowego. Nowy Xiong’an Sports Center ma się składać z głównego stadionu, hali widowiskowo-sportowej na 10 tys. widzów, krytej pływalni z widownią na 2 tys. osób, a także dodatkowych boisk i terenów rekreacyjnych.

Jaki będzie stadion kompleksu Xiong’an Sports Center?

Główny stadion kompleksu będzie miał wielofunkcyjny układ (z bieżnią lekkoatletyczną) i pomieści na swoich trybunach dokładnie 30 001 widzów. Widownia będzie zadaszona, a dach, poza trybunami, przykryje także szeroką, panoramiczną platformę widokową. Stadion otrzyma subtelną, elegancką formę łączącą cechy nowoczesnego obiektu sportowego z orientalną architekturą.

Kiedy powstanie Xiong’an Sports Center?

Relację z budowy Xiong’an Sports Center Stadium można zobaczyć na osobnej podstronie

Projekt ośrodka stworzyli architekci z Shanghai Architectural Design and Research Institute. Budowa kompleksu rozpoczęła się 18 lutego 2022, a głównym wykonawcą jest Beijing Urban Construction Group. Koszt powstania całego kompleksu to 2,52 mld yuanów. Obiekty mają być gotowe do końca 2023.

Reklama

Wizualizacje