Stadion Sandecji (I)

Pojemność8 500
Kraj Polska
MiastoNowy Sącz
KlubySandecja
KategoriaProjekt autorski
Koszt?
Czas budowy?
Projekt Tomasz Trzupek, Politechnika Krakowska

Reklama

Stadion Sandecji (I) – opis projektu

Koncepcja zakłada stworzenie jednolitego stadionu piłkarskiego w miejscu starego, im. Władysława Augustynka. Jego łączna pojemność miałaby wynosić ok. 8,5 tys. widzów, co umożliwiłoby osiągnięcie najwyższej kategorii UEFA i rozgrywanie meczów międzynarodowych.

Widownia to cztery niezależne, jednopoziomowe trybuny, które miałyby tylko jedną (za bramkami) lub dwie (północna) kondygnacje zaplecza. Tylko zachodnia trybuna główna została zaprojektowana z czterema poziomami, wliczając strefę premium oraz kabiny komentatorskie i centrum dowodzenia.

Znakiem rozpoznawczym jest podzielony na dwie części dach połączony z przezierną elewacją zewnętrzną. Wspólnie miałyby imponującą wysokość 26 metrów, dzięki czemu nie byłyby konieczne maszty oświetleniowe, a lampy można by zamontować w dachu.

Koncepcja jest jedną z oficjalnych, opracowanych przy udziale Wydziału Architektury i Budownictwa magistratu w Nowym Sączu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. To praca magisterska Tomasza Trzupka. Nie ma jednak charakteru oficjalnego w kwestii skierowania do realizacji, ostateczna wizja będzie inna.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2018