Al Lang Stadium

Pojemność18 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSaint Petersburg
KlubyRowdies
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt$ 80 mln
Czas budowy?
Projekt Populous
Data projektu 2016

Reklama

Al Lang Stadium – opis projektu

Drugoligowy klub Tampa Bay Rowdies zaproponował gruntowną rozbudowę swojego stadionu, by otrzymać możliwość gry w wyższej lidze MLS. Zamiast aktualnej pojemności ok. 7500 widzów trybuny mają być rozbudowane do 18 tys. w być może najdziwniejszym układzie, jaki dotąd pojawił się wśród amerykańskich aren.

Z uwagi na baseballową przeszłość i nietypowe położenie stadionu, nowe trybuny mają ciasno przylegać do południowo-zachodniego narożnika. Dwupoziomowa widownia z prawie pełnym zadaszeniem pomoże „dobić” do wymaganego przez ligę rozmiaru za kwotę ok. 80 mln $. Całość środków ma być wydana przez prywatnego inwestora, na już zabezpieczonym gruncie.

Nowe trybuny po południowej części obiektu zaoferują widzom niezwykły widok na wody Tampa Bay. Stylistyka żeglarska ma być podkreślana licznymi akcentami, jak dach przypominający żagiel i dwa smukłe maszty podtrzymujące go. Projekt opracowany przez Populous i Icon Venue Group musi jeszcze uzyskać poparcie mieszkańców z uwagi na istotne położenie inwestycji.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2017