SRFC Stadium

Pojemność20 100
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSacramento
KlubyRepublic
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt$ 300 mln
Czas budowy06/2020 - 01/2022
Projekt HNTB
Data projektu 2015

Reklama

SRFC Stadium – opis projektu

Na początku grudnia 2015 zarząd Sacramento Republic pokazał wizualizacje proponowanego stadionu w stolicy Kalifornii. Ma stanąć w miejscu dawnych zajezdni kolejowych niedaleko centrum miasta, w których samorząd już w 2015 wydał prawie 50 mln $ na budowę nowych dróg i doprowadzenie mediów.

Sam obiekt piłkarski ma być finansowany prywatnie przez właściciela Sacramento Republic, choć w założeniu jest publiczno-prywatny. Arena może pochłonąć od 180 do 226 mln $, jednak zarówno cena, jak i termin oddania do użytku w maju 2018 są realne jedynie w przypadku przyjęcia Republic do ligi MLS. W przeciwnym razie projekt może oczekiwać okrojenie i/lub odłożenie w czasie.

Wizja powstała (wskutek m.in. konsultacji z ok. 3,5 tys. kibiców trzecioligowego klubu) w utytułowanej pracowni HNTB i korzysta z ciekawych wzorców. Stylistycznie zwarta bryła wyróżnia się czerwonymi rombami na elewacji, które nawiązują do czerwonej gwiazdy – symbolu Kalifornii i samego klubu. Z kolei w pełni zamknięty dach oraz jednopoziomowe trybuny mają nawiązywać do wzorców z Europy.

Wreszcie osobna trybuna północna to ukłon w kierunku Ameryki Łacińskiej, gdzie członkowie „barras bravas” mają osobne sektory. W tym wypadku sektory mają być osobne dosłownie, umożliwiając grupom widzów ceremonialne wejście na obiekt i organizując przestrzeń tak, by mieli co robić przed i po meczu.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2019

2017

2016

2015