Szegedi Stadion

Pojemność8 200
Kraj Węgry
MiastoSegedyn
KlubySzeged 2011
KategoriaProjekt zrealizowany
Koszt?
Czas budowy08/04/2018 - 04/2019
Projekt BORD Építész Stúdió
Wykonawca Market Építő Zrt.

Reklama

Szegedi Stadion – opis projektu

Nowy stadion w Segedynie powstaje na zachodzie miasta, u zbiegu przemysłowej i mieszkalnej części. Będzie częścią wielofunkcyjnego kompleksu sportowego nazwanego Szegedi Ifjúsági Centrum (Segedyńskie Centrum Młodzieży). W jego ramach powstanie nie tylko główna arena piłkarska, ale też hala widowiskowa, trzy boiska sportowe, korty oraz amfiteatr.

Sam stadion zajmie skromną powierzchnię 10 tys. m2 dzięki nietypowej, ściętej, ośmiokątnej bryle. Narożniki nie będą co prawda zabudowane, ale domknięte dzięki lekkiej membranie rozpiętej pomiędzy dachem a konstrukcją widowni. Z pojemnością ponad 8 tys. obiekt ma spełnić wszystkie wymogi 4 Kategorii UEFA.

Co ciekawe, budowa stadionu została przewidziana na zaledwie rok. Po starcie w kwietniu 2018 udało się ułożyć większość z prawie tysiąca ton dachu już we wrześniu. Najwyższy punkt zadaszenia znajdzie się na wysokości prawie 25 metrów, dlatego nie trzeba było rozważać instalacji masztów i oświetlenie znajdzie się na krawędzi dachu. Niesamowite tempo prac wynika przede wszystkim z zaprojektowania obiektu prawie wyłącznie z prefabrykatów.

Reklama

Wizualizacje

    Nie można załadować zdjęć.

Powiązane aktualności

2018