City Ground

Pojemność38 000
Kraj Anglia
MiastoNottingham
KlubyForest
KategoriaProjekt oczekujący na realizację
Koszt?
Czas budowy2020 - ?
Projekt Benoy

Reklama

City Ground – opis projektu

Przebudowa City Ground ma opierać się na jednym filarze: kompletnej zmianie najniższej obecnie południowej strony stadionu. Do aktualnego dolnego poziomu zostanie dodany drugi, o imponującej pojemności 10 tys. miejsc. Dzięki temu stadion osiągnie 38 tys. krzesełek i stanie się największą areną piłkarską East Midlands.

Dwa poziomy widowni przedzieli pas pomieszczeń biznesowych, a te – duże sale i mniejsze loże – będą z kolei zintegrowane z zapleczem bankietowym. Dzięki temu stadion zaoferuje bardzo dobre warunki do organizacji imprez w dni pozameczowe. Po zachodniej stronie przedłużeniem trybuny będzie pawilon kryty czerwonym szkłem, w którym nie tylko będzie można usiąść w restauracji, ale też podziwiać widoki na rzekę Trent.

Nowa południowa trybuna pomieści biura klubu, muzeum i sklep Nottingham Forest. Pomimo prostej konstrukcji ma być efektowna, o co architekci Benoy (sami będący kibicami klubu) zadbali proponując nowoczesną, perforowaną fasadę kryjącą trzy piętra. Docelowo zostanie częściowo przesłonięta budynkami mieszkalnymi, które mają stanąć na południe od stadionu.

W ramach prac gruntowna modernizacja czeka również wszystkie trzy pozostałe trybuny, z których ta wschodnia ma być rozbudowana do bardziej jednorodnej, dwupoziomowej formy.

Reklama

Wizualizacje

Powiązane aktualności

2021

2019