Belgia: Wciąż trzy koncepcje w grze o nowy narodowy

źródło: standaard.be | opracował: MK

Belgia: Wciąż trzy koncepcje w grze o nowy narodowy Rzutem na taśmę wszystkie trzy konsorcja zdołały złożyć swoje aktualizowane kandydatury do zaprojektowania i budowy nowego stadionu narodowego Belgii. Kolejny próg w styczniu 2015.

Reklama

Koncepcje nowego stadionu narodowego Belgii przygotowane przez trzy wielkie konsorcja poznaliśmy we wrześniu 2014. Do 5 listopada każdy z zainteresowanych miał przekazać bardziej szczegółową ofertę, jednak termin został przesunięty do 1 grudnia, by dać oferentom więcej czasu. Ostatecznie wszystkim trzem udało się dotrzymać termin w ostatniej chwili.

W związku z tym wszystkie propozycje pozostają w grze o miano nowego narodowego stadionu Belgii. Do 31 stycznia konsorcja mają przygotować swoje ostateczne prezentacje z konkretnymi wycenami i modelami biznesowymi. Stadion ma być bowiem budowany jako przedsięwzięcie całkowicie prywatne i komercyjne. Wkrótce po wpłynięciu dokumentów ma zapaść decyzja o wyborze projektu.

Narodowy stadion Belgii powstanie w sąsiedztwie istniejącego Koning Boudewijn Stadion, który następnie zostanie zburzony. Następca będzie typowo piłkarskim stadionem o pojemności ponad 60 tys. miejsc, którego gospodarzami będą kadra narodowa oraz Anderlecht. Cena projektu ma wynieść nieco ponad 1,3 mld złotych, wliczając funkcje biurowo-usługowe.

Wszystkie trzy koncepcje zgłoszone do wyścigu znajdziecie w prawej kolumnie obok tekstu.

Brussels National Stadium

Reklama