Rosja 2018: Prace w Wołgogradzie na finiszu

źródło: Stroytransgaz.ru

Rosja 2018: Prace w Wołgogradzie na finiszu Sam stadion jest prawie gotowy, natomiast wokół niego pozostaje do zrobienia jeszcze ok. 10% robót. Właśnie przyszła pozytywna opinia na temat zgodności wykonanych prac z projektem i normami.

Reklama

Nowy stadion w Wołgogradzie wkracza w ostatnie tygodnie przygotowań. Trwa jeszcze praca przy instalacji niskoprądowej i wyposażanie pomieszczeń. Choć brzmi trywialnie, na Arenie Wołgograd są aż 2 tysiące (!) pomieszczeń, w których trzeba zainstalować oświetlenie czy gniazdka.

W najbliższych dniach stadion za ponad 16 miliardów rubli (dziś 970 mln zł) doczeka się rozruchu instalacji podgrzewającej boisko. Murawa pod specjalnym przykryciem ma być pielęgnowana, by przetrwała bez problemów mroźną zimę i dotrwała do czerwcowych Mistrzostw Świata 2018.

Volgograd Arena© Stroytransgaz

Istotne prace do wykonania pozostają wokół stadionu. Wkrótce będą układane chodniki prowadzące na rampę okalającą trybuny, natomiast w marcu zacznie się wysiewanie trawy i sadzenie roślin, by otoczenie latem było atrakcyjne dla odwiedzających.

W ostatnich dniach główny wykonawca, Stroytransgaz, poinformował o otrzymaniu pozytywnej opinii od Glavkozekspertizy, publicznego organu nadzorującego zgodność realizowanych inwestycji z dokumentacją i obowiązującymi normami prawnymi.

Stadion w Wołgogradzie pomieści po inauguracji ponad 45 tys. widzów. Ostatni mecz grupowy MŚ 2018 rozegra tutaj Reprezentacja Polski. W trakcie Mundialu odbędą się tu tylko 4 mecze, później gospodarzem zostanie Rotor Wołgograd.

Volgograd Arena© Stroytransgaz

Volgograd Arena© Stroytransgaz

Reklama