Stadium of the Year: Głosowanie Publiczne – ZWYCIĘZCA Volgograd Arena!

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadium of the Year: Głosowanie Publiczne – ZWYCIĘZCA Volgograd Arena! Stoi dumnie w miejscu jednej z najważniejszych bitew XX wieku. Z szacunkiem dla historycznej lokalizacji, dla układu przestrzennego i z wyjątkowo ozdobną koroną okalającą widownię. Ale czy to zdecydowało o wyborze?

Reklama

Volgograd Arena potwierdza to, co obserwujemy każdego roku podczas Głosowania Publicznego: nie da się wygrać konkursu bez entuzjazmu wokół stadionu na miejscu, w jego bezpośrednim otoczeniu. Na nic efektowna architektura, gdy nie cieszy mieszkańców.

W tym roku konkurs wyjątkowo „chwycił” w Wołgogradzie, gdzie na informację w prasie ludzie zareagowali niemałą radością i sporą liczbą głosów. W połączeniu z notami otrzymywanymi przez Volgograd Arenę z innych krajów to wystarczyło na bardzo bezpieczne pierwsze miejsce.

Z całkowitą liczbą 16 460 otrzymanych głosów (46,6% wszystkich głosujących) i z naprawdę imponującą pulą 10 711 najwyższych ocen (w tym niemałą liczbą z Polski czy USA) Volgograd Arena zostaje pierwszym stadionem z Rosji, który wygrywa Głosowanie Publiczne, a drugim w ciągu zaledwie roku, który otrzymuje statuetkę Stadium of the Year. W zeszłym roku, przypomnijmy, Łużniki wygrały Nagrodę Jury.

Co więcej, pierwszy raz w historii całe podium zostało zajęte przez stadiony z jednego kraju. Spodziewaliśmy się takiego rozstrzygnięcia z wyprzedzeniem: brak silnego kandydata, aż 7 światowej klasy stadionów z Rosji i tradycyjnie spora popularność głosowania wśród Rosjan właśnie – to doskonała mieszanka dla tego historycznego wyniku!

Stadium of the Year

Reklama