Rosja: (Zbyt) drogie stadiony wkrótce w budowie

źródło: insideworldfootball.com

Rosja: (Zbyt) drogie stadiony wkrótce w budowie W ostatnich miesiącach były negatywnymi bohaterami doniesień medialnych. Dwa z najmniejszych stadionów budowanych w Rosji będą znacznie droższe niż ich odpowiedniki na świecie. I są w przededniu budowy.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że Rosjanom uda się utrzymać cenę tylko jednego stadionu w racjonalnych normach. Minister Sportu Witalij Mutko potwierdził, że stadion w Samarze ma zakontraktowaną cenę 13,1 mld rubli, czyli mieści się w granicach przewidzianych dla każdego obiektu – 15 mld (wcześniej 10, ale okazało się niewystarczające).

Szerokim echem odbiły się problemy z arenami w Niżnym Nowogrodzie i Wołgogradzie. W obu tych miastach wykonawca, Strojtransgaz, zgodził się na budowę poniżej pułapu 15 miliardów, by potem zmienić zdanie i zażądać znacznie więcej. Nie chcąc powodować opóźnień władze przyjęły warunki. Teraz stadion w Niżnym Nowogrodzie ma kosztować 17 mld (1,4 mld zł), a w Wołgogradzie 16,4 mld (1,37 mld zł).

Kontrakt w sprawie Wołgogradu już jest. Tam rozbiórka starego stadionu Rotoru ma zacząć się w połowie października. Z kolei w ciągu tygodnia powinna być umowa na stadion w Niżnym Nowogrodzie, gdzie budowa nie powinna ruszyć później niż w listopadzie.

Stadion Nizhny Novgorod

Stadion Nizhny Novgorod

Reklama