Rosja 2018: Niebezpieczny wypadek na budowie w Wołgogradzie

źródło: Volgasib.ru

Rosja 2018: Niebezpieczny wypadek na budowie w Wołgogradzie W Wołgogradzie runęło wysokie zbrojenie, na którym przebywało czterech pracowników. Dwóch z nich jest w bardzo poważnym stanie, z licznymi złamaniami.

Reklama

Budowa Areny Pobeda w Wołgogradzie idzie sprawnie, ale niestety w sobotę doszło do wypadku, który chwilowo wstrzymał prace. Około południa runęło wysokie zbrojenie, na którym znajdowało się wtedy czterech robotników.

Wypadek uchwyciły kamery monitorujące budowę. Nagranie sugeruje, że to wejście czwartego z nich przeciążyło konstrukcję i spowodowało jej upadek na betonową płytę fundamentową. Zdarzenie widać w prawej części ujęcia.

Dramatyczne nagranie pokazuje, że jeden z robotników najpewniej uchronił się przed poważnymi urazami, ponieważ do końca trzymał się zbrojenia i nie uderzył o beton. Dwóch jego kolegów niestety nie miało tyle szczęścia. Według SotsInformBiuro 26-latek i 30-latek w ciężkim stanie odwieziono do szpitala. Jeden ma złamany kręgosłup i wstrząs mózgu, a drugi połamane ręce, nogi i liczne potłuczenia.

Oficjalne dochodzenie ma wyjaśnić przyczyny wypadku. Nie ma informacji, by zdarzenie – mimo jego powagi – miało wstrzymać prace nawet na trybunie, na której miało miejsce.

Reklama