Aktualności: Październik 2012
Reklama
-
Narodowy: Pierwszy rok na plusie to 2015?
Minister Mucha szacuje, że do 2014 roku nie uda się wypracować żadnej nadwyżki, a pierwszy rok bez strat to 2015 – w najlepszym razie. Aktualnie to wciąż inwestycja.
-
Szczecin: Przetarg w końcu skończony, będą nowe krzesełka
Do pięciu razy sztuka – przynajmniej w Szczecinie. Ale najważniejsze, że udało się zakończyć przetarg na nowe siedziska. Za półtora miesiąca przy Karłowicza pojawi się 18 tys. krzesełek – podał serwis PogonOnline.pl.
-
Wrocław: Segregacja kibiców niewystarczająca?
Podczas spotkania zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych policjanci z Dolnego Śląska skarżyli się na ogrodzenie, które ich zdaniem nie wytrzyma ataku zdeterminowanych chuliganów, nawet jeśli na Zagłębie Lubin wystarczyło. Operator nic z tym jednak nie zrobi – pisze Sport.pl.
-
RPA: Do 2015 stadion w Durbanie straci aż 60 mln zł
Po raz pierwszy w historii władze ujawniły rachunek zysków i strat. Okazuje się, że od otwarcia w 2010 stadion co roku traci ok 10 mln zł, w przeliczeniu. I sytuacja nie zmieni się przynajmniej przez kolejne 3 lata. Ale to nic, w Kapsztadzie to dopiero mają problem...
-
Kanada: Pisuar pamiątką po stadionie?
Pożegnania ze starymi stadionami bywają sentymentalne, ale często są też okazją do zarobku. Ile zarobią Winnipeg Blue Bombers przy wyprowadzce z Canad Inns Stadium? Trudno powiedzieć, ale wydają się zdeterminowani, skoro wystawili na sprzedaż nawet pisuary...
-
Wrocław: Euro za nami, co dalej?
Na niewykończonym wciąż Stadionie Wrocław spotkali się naukowcy, przedstawiciele władz Śląska i zarządcy obiektu, a także – czy może przede wszystkim – kibice. Wszyscy możemy zadać sobie pytanie: co dalej będzie się działo na naszych stadionach?
-
Białystok: Wreszcie powstanie spółka budująca stadion
MOSiR, który dziś nadzoruje inwestycję, zostanie rozwiązany. Jego kompetencje przejmą dwa nowe podmioty, z których jeden będzie prowadził wyłącznie sprawy nowego stadionu. I będzie w stanie wyemitować obligacje, co jest niezbędne dla finansowania areny – pisze BialystokOnline.pl.
-
Wrocław: Zniszczenia szacowane na kilkadziesiąt tysięcy
Tuż po meczu mówiło się, że akty wandalizmu chuliganów Zagłębia będą kosztowały kilka tysięcy. Teraz suma jest znacznie większa, a klub rozważa, jak może uderzyć w chuliganów.
-
Narodowy: Michał Prymas tymczasowym prezesem, zmiany w 2013
Na razie Narodowe Centrum Sportu ma zostać naprawione pod wieloma względami. Do końca roku zostanie w końcu operatorem Stadionu Narodowego, a na początku 2013 poznamy nowego prezesa. Na razie będzie nim Michał Prymas.
-
Szkocja: Największy stadion w kraju sprzeda nazwę?
Murrayfield w Edynburgu może wkrótce stracić swą historyczną nazwę. Właściciel, związek rugby, poszukuje sponsora dla giganta, choć zapewnia, że będzie działać rozsądnie – pisze BBC.co.uk.
-
Łódź: Budus się sypie? Nie ma dobrych wieści w sprawie stadionu
Prawie tydzień minął, od kiedy mieliśmy usłyszeć nazwę nowego partnera finansowego dla Budusa. Miał pomóc w budowie stadionu przy Al. Unii. Ale zamiast tego dwóch innych partnerów finansowych zerwało z katowicką firmą umowy – pisze Sport.pl.
-
Kanada: Zła widoczność na nowym stadionie w Winnipeg?
Kibice, którzy kupili karnety na niektóre sektory Investors Group Field otrzymują od klubu zniżki lub lepsze miejscówki. Okazało się, że widoczność z części sektorów będzie znacząco ograniczona – alarmuje „Winnipeg Sun”.
-
Wrocław: O sporcie w obozie koncentracyjnym – zobacz na Stadionie
Wystawa „Herosi w pasiakach” do 31 grudnia będzie pokazywać bywalcom Stadionu Miejskiego, jak wyglądały zmagania sportowe w obozie Gross-Rosen. Materiały będą dostępne podczas meczów i zwiedzania – podało naszemiasto.pl.
-
Gdańsk: Dziś inauguracja krytego toru wrotkarskiego
Nie tylko PGE Arena Gdańsk otwiera drugi już tor w obrębie obiektu, ale planuje też liczne atrakcje towarzyszące – warsztaty i pokazy. Od dziś tor będzie otwarty co niedzielę – czytamy na Gazeta.pl.
-
Brazylia: Kolejny nowy stadion w Rio de Janeiro
Prace nad nowym 43-tysięcznikiem ruszą po zakończeniu modernizacji Maracany. Nie będą jednak finansowane publicznie, za nowy stadion chce zapłacić klub Vasco da Gama – podała Associated Press.
-
Narodowy: W poniedziałek dymisja prezesa NCS?
Na razie minister nie komentuje, ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie decyzję o dymisji usłyszymy w poniedziałek. Ma to być kara za skandal związany z meczem Polska-Anglia.
-
Wrocław: Zderzenie nowoczesnego futbolu i kultury kibicowania po raz drugi
Może i zderzenie, ale kulturalne – już w poniedziałek odbędzie się druga edycja konferencji „Modern Football a Świat Kibiców”. Nie byle gdzie, bo na Stadionie Miejskim. Zapraszamy!
-
Nowy projekt: Hardturm
Miał być gotowy już na Euro 2008 i mieścić 30 tys. widzów. Wtedy Szwajcaria o mało nie straciła tej imprezy, a stadion nie powstał do dziś. Za to dziś wiemy, jak będzie wyglądał, gdy w końcu powstanie. Najpewniej w 2017 roku.
-
Stalowa Wola: Wykonawca walczy z czasem, ostatnie dni budowy
Wykonawca, który ociągał się z pracami przez wiele miesięcy, ma już tylko tydzień na dokończenie pierwszej nowej trybuny miejskiego stadionu. Może nie zdążyć, choć jest na ostatniej prostej. Ruszył montaż krzesełek, dach jest prawie gotowy.
-
Białystok: Hydrobudowa wypada z kontraktu
Syndyk masy upadłościowej odstąpił od umowy na budowę Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Choć robotników tej firmy próżno szukać na placu, to jednak w umowie na wykonanie Hydrobudowa wciąż figuruje. Co dalej? - pyta Radio Białystok.
-
Częstochowa: Ruszyła modernizacja na Włókniarzu
Pierwsze prace przy remoncie parku maszyn są już w drodze. W 2013 gotowy ma być też plac wokół obiektu na potrzeby giełdy kwiatowej, a także kołowroty dla widzów – podała strona klubu.
-
RPA: Stadion w Durbanie desperacko poszukuje użytkownika
Zbudowany na Mundial 2010 obiekt miał być nowym symbolem miasta. I jest, ale jest też ogromnym ciężarem, bo mało kiedy jest używany. Największe kluby w okolicy grają niecałe 200 metrów dalej, na starszym Kings Park. Władze miasta chcą to zmienić – pisze Independent Online.
-
Nowy kraj: Albania
Naszą podróż po 25 nowych krajach kończymy tam, gdzie się zaczęła – w Europie. Tym razem w najważniejszym brakującym dotąd państwie Bałkanów. Zapraszamy na pierwsze prezentacje z Albanii!
-
Petersburg: Gubernator pyta, czy mieszkańcy nie chcą pomóc w budowie za darmo...
Koszty przebiły właśnie kolejną astronomiczną granicę – 4 mld zł, w przeliczeniu. A gubernator palnął publicznie, że społeczna pomoc będzie mile widziana. Teraz tłumaczy się, że nie oczekuje pieniędzy od obywateli, tylko pracy na budowie...
-
Gliwice: Otoczenie stadionu z nowym monitoringiem
Projekt nazwano „Dojście kibica” i obejmuje on 22 nowe kamery monitoringu, które obserwują nie sam Stadion Miejski, a drogi dojścia prowadzące do niego – poinformował PAP. Czy dzięki temu będzie bezpieczniej?
-
Gdańsk: Stan murawy niepokoi PZPN
Po niepowodzeniach meczu z Anglią trzeba dmuchać na zimne – PZPN przekazał operatorowi PGE Areny wytyczne co do stanu murawy. Obecnie jej stan jest niepokojący i wymaga poprawy – podał PrzegladSportowy.pl.
-
Anglia: Komendant policji odwołany z powodu Hillsborough
W ostatnich tygodniach huczało z powodu pogłosek, że to on zacierał ślady i zrzucał winę na kibiców. Jeszcze na początku tygodnia był komendantem policji w West Yorkshire. Teraz stracił pracę.
-
Nowa budowa: New Earthquakes Stadium
Zaczęli bardzo wesoło, bo od bicia rekordu – na budowie zjawiło się ponad 6 tys. kibiców, którzy rozkopywali ziemię. Ale przed nimi poważne prace, jeśli stadion ma być gotowy w 2014 roku i zasilić szeregi MLS.
-
Nowy kraj: Syria
Choć w tej chwili ogarnięta wojną domową, Syria znalazła się na naszej liście ważnych, brakujących w bazie krajów. Na razie publikujemy cztery prezentacje, na czele z zaprojektowanym przez Polaków gigantem z Aleppo.
-
Łódź: Miasto nie uznało skargi w sprawie stadionu Widzewa
Firma Hellmich, która odwołała się od decyzji miasta o zakończeniu procedury partnerstwa publiczno-prywatnego, nie znalazła uznania w oczach magistratu. Zdaniem urzędników zarzuty nie pokrywają się z prawdą – relacjonuje Sport.pl.
-
Wrocław: Miasto straciło 800 tys. na meczu Brazylii i Japonii
Operator wysuwa te same argumenty: zyskaliśmy marketingowo, mamy wypracowany lepszy model zarządzania, będzie znacznie lepiej. Ale ten mecz miał być wydarzeniem, na którym Wrocław zarobi najwięcej. Cóż, przynajmniej stracił najmniej – wynika z relacji „Gazety Wrocławskiej”.
-
Narodowy: Premier krytykuje NCS, ratuje Muchę
Minister Joanna Mucha złożyła dymisję, ale premier Donald Tusk jej nie przyjął. Za to zrugał podczas dzisiejszej konferencji prezesa Narodowego Centrum Sportu i zażądał większego poświęcenia. Jego zdaniem w działaniach NCS zaangażowania nie było.
-
Opole: Remont szatni jeszcze później
Miały być gotowe przed końcem tego roku, ale MOSiR postanowił nie zaczynać przetargu na nowe szatnie przy Oleskiej. Lepiej zrobić to w przyszłym, za to lepiej – pisze 24Opole.pl.
-
Lyon: Budowa znów rusza, choć nie z kopyta
To już drugi start budowy, bo wiosną pierwsze maszyny wjechały na tereny przyszłego stadionu. Ale wtedy tylko wyrównano teren. Teraz ma być inaczej – prace ziemne zakończą się pod koniec marca – podała oficjalna strona Olympique.
-
Anglia: Rusza śledztwo przeciwko policjantom po raporcie o Hillsborough
Nazwiska 1444 policjantów zaangażowanych w katastrofę na Hillsborough będą przedmiotem dochodzenia w najbliższych miesiącach. Prowadzić je będzie niezależna komisja zajmująca się skargami na policję.
-
Wrocław: Coca-Cola sponsorem Stadionu Miejskiego?
Mają już wyłączność na napoje i wynajętą lożę. Czy będą też patronem stadionu? Taka dobra wiadomość jest Wrocławiowi potrzebna jak powietrze po aferach związanych ze stadionem – pisze Gazeta.pl. Władze miasta kategorycznie zaprzeczają.
-
Indonezja: Dżakarta chce gonić światową piłkę nowym stadionem
Choć w tej metropolii jest już prawdziwy stutysięcznik, stolica Indonezji ma w najbliższych latach zbudować nowy stadion dla jednego z największych krajowych klubów. Władze szukają porównań w Madrycie i Barcelonie...
-
Narodowy: Koncert Depeche Mode zapełni stadion latem?
Znamy kolejną wielką gwiazdę, która przyjedzie na Stadion Narodowy. Depeche Mode zagra tu pod koniec swojej przyszłorocznej trasy po Europie. Bilety od 176 zł – trybuny będą pełne?
-
Nowy kraj: Liban
To już ostatnia trójka nowych krajów, jakie przygotowaliśmy dla Was w cyklu „Odkrywamy nowe lądy”. Tym razem uchylamy rąbka na temat obiektów w Libanie – zapraszamy!
-
Narodowy: Ostatni z głównych wykonawców pada
Po PBG i Hydrobudowie na łopatkach leży Alpine Construction Polska, trzeci główny wykonawca Stadionu Narodowego. I podobnie do poprzedników, bankrutujący przedsiębiorcy winią tę inwestycję za katastrofę – donosi „Puls Biznesu”.
-
Essen: Ostatnia trybuna będzie pół roku przed terminem
Już na początku 2013 roku powinna być gotowa czwarta trybuna nowego Stadion Essen, jedyna powstająca w miejscu starego stadionu. Niestety dla kibiców, najpewniej nie uda się jej uruchomić przed sezonem 2013/14 – podało Radio Essen.
-
Wrocław: SMG dostaje 6,5 mln zł rocznie za nic?
„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że amerykańscy doradcy inkasują co rok 6,5 mln zł, choć z ich działalności na rzecz wrocławskiego stadionu żadna znacząca korzyść już najpewniej nie wyniknie...
-
USA: Mężczyzna w krytycznym stanie po upadku z wysokości
To już trzeci taki wypadek w tym sezonie NFL, ale pierwszy w historii nowego MetLife Stadium, jednego z najdroższych na świecie. Mężczyzna opuszczający stadion spadł z ok. 9 metrów na metalową konstrukcję. Helikopter zabrał go w krytycznym stanie – pisze „New York Post”.
-
Łódź: Jest ratunek dla budowy stadionu na terenach ŁKS?
Upadłość katowickiej firmy Budus doprowadziła do wstrzymania prac nad nowym stadionem w Łodzi. Możliwe jednak, że we wtorek poznamy firmę, która inwestycję uratuje i prace ruszą w ciągu dwóch miesięcy – podała Gazeta.pl.
-
Narodowy: NCS nie jest operatorem, działa na cenzurowanym
Choć po zakończeniu budowy Narodowe Centrum Sportu miało zostać formalnie zarządcą Stadionu Narodowego i w praktyce nim jest, to działa na cenzurowanym. Nie ma umowy, a NCS musi się tłumaczyć z każdej decyzji – pisze Newsweek.pl.
-
Kraków: Spotkanie modlitewne na Cracovii zakończone
Choć impreza „Bliżej, Mocniej, Więcej” trwała jeszcze dziś, część zorganizowana na stadionie „Pasów” zakończyła się w sobotę. Łącznie na trybunach mogło znaleźć się ok. 10 tys. widzów w ciągu dwóch dni.
-
Gdańsk: Napis na PGE Arenie gotowy
Nie wymiana, lecz malowanie 1050 krzesełek na biały kolor pozwoliło na utworzenie wielkiego napisu „LECHIA GDAŃSK” na trybunie wschodniej PGE Areny. Będzie go można podziwiać od niedzielnego meczu przyjaźni ze Śląskiem.
-
Narodowy: Warszawskie Targi Książki w maju
Jedne z najważniejszych targów książki w Polsce przenoszą się ze starego symbolu Warszawy, Pałacu Kultury, na ten nowy. Przyczyną jest znacznie lepsza powierzchnia ekspozycyjna, choć dla obiektu sportowego będzie to pewien egzamin – relacjonuje Gazeta.pl.
-
Tarnów: Stadion Unii doczeka się modernizacji?
Nowe rozdanie unijnych pieniędzy ma być szansą dla największego miejskiego stadionu. O realizacji marzeń z 2004 roku trudno mówić, ale być może uda się pozyskać spore pieniądze na poprawę obiektu – pisze „Dziennik Polski”.
-
Gdańsk: Koncert Lopez był rentowny? Operator odrzuca oskarżenia
„Fakt” napisał, że organizacja występu Jennifer Lopez mogła przynieść nawet 1,5 mln strat. Organizatorzy jednym głosem mówią, że to kłamstwo. Gazetę czeka pozew, ale odpowiedzi w liczbach nie ma – pisze Gazeta.pl.
-
Nowe kraje: Jordania i Irak
Łącznie mają tyle ludności, co Polska. I podobnie jak Polska oba kraje są bardzo piłkarskie, choć ich stadiony dotychczas prawie zawsze miały bieżnię. To zaczyna się powoli zmieniać...
-
Anglia: Ceny biletów pobiły wszelkie rekordy
W tym sezonie średnia cena biletu w aż 4 ligach po raz pierwszy przekracza magiczną granicę 100 zł (20 funtów). Najdroższy jest Arsenal, gdzie zwykły bilet kosztuje 636 zł, a roczny karnet prawie 10 tys. zł – alarmuje BBC Sport.
-
Paryż: Przebudowa Parc des Princes zacznie się w ciągu miesiąca
Ale na razie będzie skromna. Dopiero w 2013 poznamy przyszły projekt, a po Euro 2016 dojdzie do powiększenia stadionu. Mimo to PSG ma otrzymać obiekt konkurencyjny wobec czołowych aren Europy.
-
Australia: Jedzenie na trybunach zamawiane przez Internet?
Nie trzeba już chodzić do kiosku z cateringiem w trakcie meczu, wystarczy skorzystać z aplikacji i zamówić posiłek z menu, a kelner doniesie go na trybunę. Brzmi pięknie, ale ma też spore ograniczenia – pisze australijski „Herald Sun”.
-
Warszawa: Projekty dla kibiców jadą dalej
Euro 2012 to już tylko wspomnienie, ale poza wielkimi stadionami coś nam po tej imprezie zostało. W Warszawie polscy i niemieccy pracownicy „projektów kibicowskich” spotkali się, by zacieśnić współpracę w pomocy fanom piłkarskim.
-
Wrocław: Mecz towarzyski na minusie, ale niewielkim?
Najczarniejszy scenariusz się nie spełnił – uspokaja prezes spółki Wrocław 2012. Ale nie oznacza to, że jest dobrze. Po prostu strata na organizacji meczu Brazylii z Japonią będzie najpewniej niższa niż sugerował były wiceprezydent Michał Janicki.
-
Lille: Czołowy inwestor wściekły z powodu nazwy stadionu
Właściciel 40% akcji Lille OSC zagroził, że wycofa swoje finansowanie dla klubu po tym, jak jego oferta sponsorska dla nazwy stadionu nie została przyjęta. Miasto uznało, że obiekt jest wart więcej – podał „l'Express”.
-
Komentarz: Uwolnić bohaterów? Jakich bohaterów?
Zachowali się głupio. Śmiesznie, ale głupio. Za to zostali nazwani bohaterami, a premier wyraźnie zasugerował sędziom, że wolałby, żeby ich nie karano. Ejże, Premierze, to Ty stworzyłeś przepisy, które robią z nich przestępców...
-
Narodowy: „Murawa położona nieprofesjonalnie, dach nie ma tu nic do rzeczy”
Projektant nowego narodowego stadionu Szwecji Adam Wycichowski podobnie jak wtorkowy deszcz – nie zostawia suchej nitki na Stadionie Narodowym. Konkretnie na przyjętym przez Narodowe Centrum Sportu rozwiązaniu z tymczasowym boiskiem.
-
Warszawa: Gniazdo zniknęło też ze stadionu Polonii
Po usunięciu podestu dla prowadzącego doping na Stadionie Wojska Polskiego przyszedł czas na obiekt lokalnych rywali. We wtorek gniazdo usunięto również sprzed trybuny Kamiennej przy Konwiktorskiej.
-
Narodowy: Kto jest winny farsie po niedoszłym „meczu na wodzie”?
Miliony ludzi na całym świecie oglądały na żywo kompromitujące sceny ze Stadionu Narodowego. Jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych świata przegrał ze zwykłym deszczem. Dlaczego?
-
Tychy: Mostostal Warszawa wykonawcą nowego stadionu
Dwa razy się nie udało, ale za trzecim przetarg zakończył się sukcesem. Jeśli nie wpłynie żadne odwołanie, wykonawcą będzie Mostostal Warszawa – poinformowało dziś miasto.
-
Łódź: Kibice uspokojeni po rozmowie z prezydent Zdanowską
Wczoraj Stowarzyszenie Kibiców ŁKS spotkało się z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Przedmiotem rozmów była budowa nowego stadionu, która według nowych doniesień nie może wystartować.
-
Londyn: Wciąż bez decyzji o Olimpijskim
Podczas wczorajszego zebrania LLDC nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie przyszłego gospodarza dla Stadionu Olimpijskiego. Teraz na decyzję trzeba będzie czekać najpewniej do grudnia lub jeszcze dłużej – podał „Guardian”.
-
Bielsko-Biała: Akt erekcyjny wmurowany
Mimo deszczu dziś doszło do wmurowania aktu erekcyjnego na placu budowy nowego bielskiego stadionu – podał „Głos Wielkopolski”. Budowa idzie zgodnie z planem i prezydent podtrzymuje zapewnienia, że może zakończyć się przed harmonogramem.
-
Poznań: Rocznica postawienia słynnych masztów
Poznańskie „świeczki” należały do najbardziej wyjątkowych w Polsce, z nostalgią wspominają je też groundhopperzy. Dokładnie 15 października 1986 – przypomina naszemiasto.pl.
-
Chorzów: Remont na Cichej dobiega końca
Powoli zmierza ku końcowi renowacja stadionu Ruchu. Wyłączone są trzy sektory, ale od nadchodzących Wielkich Derbów Śląska pojemność wzrośnie względem poprzednich spotkań – czytamy na Sport.pl.
-
Liverpool: Jest decyzja, zostają na Anfield!
Nie będzie nowego stadionu w Liverpoolu, za to będzie gruntowna rozbudowa słynnego Anfield. Dziś klub potwierdził, że zostaje na starych śmieciach, ale może mu przybyć ok. 15 tys. miejsc.
-
Nowy kraj: Oman
Witamy na Bliskim Wschodzie. Po Emiratach, Katarze i Kuwejcie czas na Oman. Tamtejsze stadiony dziś nie budzą już podziwu, ale dzięki niedawnym modernizacjom trzymają się bardzo dobrze. Na początek cztery.
-
Wrocław: Miasto dowodzi, że to Janicki jest winny
Rzecznik prezydenta Dutkiewicza zorganizował konferencję dla mediów, na której pokazał dokumenty przypisujące usuniętemu już wiceprezydentowi odpowiedzialność za Stadion Miejski. Wcześniej Michał Janicki twierdził, że od jesieni 2011 nie zajmował się obiektem – relacjonuje TVN24.pl.
-
Poznań: Odszkodowanie od UEFA skromne, ale satysfakcjonujące
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji otrzymały pieniądze za zniszczenia powstałe po Euro 2012 – podał TVN24.pl. Obyło się bez sporów i negocjacji znanych z Wrocławia, ale i suma jest znacznie niższa.
-
Londyn: Olimpijski bez prestiżowej nagrody
Nagroda Stirlinga trafiła do skromnego centrum naukowego, choć wielu liczyło, że zgarnie ją Stadion Olimpijski. Architektom areny zakończonych igrzysk musi wystarczyć obecność wśród nominowanych – pisze „Guardian”.
-
Narodowy: Murawa będzie gotowa na Anglię?
Podczas wczorajszego meczu jakość boiska była niezadowalająca. Skarżyli się zawodnicy, murawa wyglądała nie najlepiej. Nic dziwnego – leży dopiero czwarty dzień. Czy będzie gotowa na mecz z Anglią?
-
Wrocław: Dramatyczna sytuacja operatora i klubu?
Odwołany ze stanowiska wiceprezydent Janicki nie szczędzi gorzkich słów i zdradza, jak niepokojące zdarzenia mają miejsce we Wrocławiu. Jego zdaniem operator stadionu nie ma pieniędzy nawet na pokrycie kosztów organizacji meczu – pisze Gazeta.pl.
-
Białystok: Opóźnienie jest, nie tylko u wykonawcy
Firma OHL nie realizuje planu naprawczego, jaki sama założyła. Dopiero zbliża się do jego realizacji. Z kolei miasto o rok później powoła spółkę, której zadaniem było m.in. pilnowanie wykonawcy – wynika z pisma wiceprezydenta Białegostoku.
-
Londyn: Tottenham tymczasowo na Wembley lub Olimpijskim?
Choć miało się obyć bez przeprowadzki, „Daily Mail” sugeruje, że drużyna z północnego Londynu będzie musiała szukać schronienia. Taki scenariusz jest możliwy w przypadku przyśpieszenia budowy nowego stadionu.
-
Gdańsk: Już drugi tor dla rolkarzy
Tym razem na wrotkach i rolkach można jeździć pod dachem, dzięki czemu jesienna pogoda nie pokrzyżuje już planów - podaje Gazeta.pl. Za to nie da się okrążyć całego stadionu – coś za coś…
-
Nowy kraj: Kenia
I opuszczamy Afrykę, ale z przytupem. Największy stadion jednego z najważniejszych krajów dziś zasila naszą bazę z okrągłym numerem 1350. Właśnie zakończyła się jego modernizacja. A zbudowali i zmodernizowali oczywiście Chińczycy.
-
Budapeszt: Nowy stadion narodowy na 65 tys. miejsc?
Jeśli powstanie, będzie największym w regionie. Węgierski rząd zatwierdził właśnie plan budowy nowego narodowego centrum sportu, którego sercem będzie wielki, nowoczesny stadion narodowy.
-
Gdańsk: Lechia zakazała bananów na stadionie. To „walka z rasizmem”
To najpewniej jedyny polski stadion, na którym zakazuje się wnoszenia i spożywania bananów. A i motywacja jest zupełnie inna niż w przypadku standardowego zakazu wnoszenia żywności – relacjonuje Sport.pl.
-
Mielec: Koniec budowy później niż planowano?
Choć prace idą sprawnie i trudno znaleźć element, który nie byłby właśnie wykonywany, oddanie przebudowanego stadionu może się opóźnić. To z powodu kłopotów, jakie miały miejsce na początku prac – pisze hej.mielec.pl.
-
Brazylia: FIFA chce uniknąć „widzów widmo”
Problemu nie da się wyeliminować całkowicie, ale można z nim walczyć. Mowa o biletach, które zostały rozdysponowane, ale nie wykorzystane. Ich liczba na każdym meczu może iść nawet w tysiące.
-
Nowe kraje: Botswana, Lesotho, Mozambik
Najsłabiej zaludniony kraj Afryki, jeden z najmniejszych i dla równowagi… nie, Mozambik też jest słabo zaludniony i biedny. Za to stadiony w tych trzech krajach warto zobaczyć choćby dlatego, że należą do najrzadziej odwiedzanych przez turystów…
-
Wrocław: Zmiana kursu, operator tylko oferuje stadion
Wrocław 2012 nie będzie już organizatorem wielkich imprez pozasportowych, teraz ma jedynie udostępniać obiekt. To efekt wielkich strat, jakie przyniosły wszystkie dotychczasowe imprezy we Wrocławiu – pisze „Gazeta Wrocławska”.
-
Zielona Góra: Co z nową trybuną dla Falubazu?
Miał być wyłoniony wykonawca, ale miasto go odrzuciło. Teraz on odrzuca to odrzucenie i odwołuje się. Rykoszetem od tych manewrów może oberwać Falubaz, którego żużlowcy mogą nie mieć gdzie grać…
-
Rosja: Miasto w Europie, stadion w Azji – ten obiekt odmieni Rostów
Dziś serce Rostowa nad Donem bije na północnym brzegu rzeki. Ale dzięki nowemu stadionowi rozwój ma się przenieść też na południowy, azjatycki brzeg. Plany są wielkie – relacjonuje „Głos Rosji”.
-
Newcastle: Powraca historyczna nazwa, koniec Sports Direct Arena
Po miesiącach napięć jest kompromis. Nazwa St. James’ Park powraca, a to za sprawą… sponsora. Jak na ironię, dopiero nowa umowa sponsorska skłoniła właścicieli do uszanowania głosu tysięcy ludzi i powrotu do historycznej nazwy – pisze BBC.co.uk.
-
Rzym: Roma potwierdza zainteresowanie nowym stadionem
Kibice woleliby pewnie czyny zamiast kolejnych deklaracji, ale na razie te ostatnie muszą im wystarczyć. Tym bardziej, że są obiecujące. Według Associated Press klub wybrał trzy potencjalne lokalizacje i architekta, który zaprojektuje obiekt.
-
Nowe kraje: Gwinea Równikowa i Gabon
Może i są jednymi z najmniejszych czy najsłabiej zaludnionych, ale to też czołówka najbogatszych krajów Afryki Środkowej. Ze stadionami też jest tu dobrze, choć to akurat zasługa – jak zwykle – Chin.
-
Wrocław: Miasto straci miliony na meczu Brazylii z Japonią?
Do spotkania został tydzień, a sprzedaż biletów wciąż idzie nienajlepiej. Dobrej atmosfery wokół wydarzenia nie robi były już wiceprezydent Wrocławia, który zapewnia, że mecz przyniesie ogromne straty. Tym samym żadna impreza na nowym obiekcie nie byłaby dochodowa…
-
Katar: Budowa pierwszego stadionu w przyszłym roku
Przygotowania do Mundialu 2022 rozpoczną się na budowie Education City Stadium – to pierwszy obiekt, który będzie budowany już w 2013 roku. Ale na tym nie koniec, bo pięć kolejnych posuwa się naprzód – pisze ArabianBusiness.com.
-
Ateny: Panathinaikos musi zrezygnować ze snów o potędze?
Grecki klub może nie doczekać się nowego stadionu na ponad 40 tys. widzów. Bardzo możliwe, że plany dla „Koniczynek” zostaną pomniejszone tak, że przyszły obiekt nawet nie zmieści się nawet w najwyższej Kategorii 4.
-
Nowe kraje: Mali, Burkina Faso i Gambia
Dziś trzy narodowe stadiony z zachodniej Afryki, gdzie zaczynamy naszą podróż po nowych krajach Czarnego Kontynentu. Nawet jeśli brzmią egzotycznie, to warto spojrzeć np. na jakim stadionie reprezentacja Mali wywalczyła miejsce dwukrotnie lepsze od Polski…
-
Bezpieczeństwo: Aparat zabroniony, laptop zagraża widzom?
Prawo nie reguluje tej kwestii, a regulaminy stadionowe nie są jasne. Można wnieść aparat kompaktowy, ale lustrzanki już nie, bo istnieje podejrzenie, że jest się dziennikarzem. W depozycie zostawić takiego sprzętu się nie da, bo na to jest zbyt drogi. A jeśli ktoś ma laptop, to najpewniej po to, by nim rzucać... Kontrowersji ciąg dalszy.
-
Tarnów: Modernizacja jest, ale tylko kosmetyczna
Wymogi PZPN zmusiły władze Tarnowa do szybkich prac na miejskim stadionie. Jednak ich efekt będzie mało widoczny, bowiem na trybunie głównej pojawi się zaledwie 1000 nowych krzesełek – podał „Dziennik Polski”.
-
Łódź: Jest odwołanie, Hellmich chce budować stadion dla Widzewa
Od decyzji miasta o zakończeniu rozmów z trzema inwestorami przysługiwało im odwołanie. Jedna z firm skorzystała z tej możliwości, co oznacza, że nowy stadion dla Widzewa może powstać w ramach PPP.
-
Norwegia: Stadion narodowy urośnie
Dziś znany Ullevål w Oslo ma trzy dwupoziomowe trybuny i jedną niższą. Właśnie ją czeka rozbudowa, która spowoduje wzrost pojemności i jeszcze większy rozwój infrastruktury komercyjnej w zapleczu – pisze Reuters.
-
USA: Trzy nowe stadiony w lidze MLS?
A każdy ważny i oczekiwany od dłuższego czasu. Waszyngton i San Jose mają otrzymać swe pierwsze typowo piłkarskie obiekty, a drugi taki stadion ma powstać w Nowym Jorku.
-
Rosja: Samara wybiera projektanta, wyda na stadion miliard
Rosyjskie stadiony na MŚ2018 zgodnie z przewidywaniami są znacznie droższe od polskich na Euro 2012. Potwierdza to Samara, która zamierza wydać 10 mld rubli (1 mld zł) na swój nowy stadion.
-
Lublin: Stadion (znów) opóźniony o pół roku
Pierwszy mecz miał być rozegrany w 2013 roku. Teraz realna jest już jesień 2014, i to w najlepszym wypadku. Inwestycja, która miała już trwać, wciąż nie ma kluczowych decyzji, niezbędnych do rozpoczęcia – alarmuje Gazeta.pl.
-
Poznań: Lech i Warta walczą o frekwencję
„Kolejorz” zaprosił wszystkich studentów pierwszego roku na najbliższy mecz, oferując im wstęp za złotówkę. Warta z kolei chce oddać jeden sektor modernizowanego stadionu kobietom z dziećmi – podał TVN24.pl.
-
Londyn: Leyton Orient są gotowi zmienić nazwę, by ugrać dla siebie Olimpijski
Klub wydaje się zdesperowany w przededniu ogłoszenia przyszłego gospodarza Stadionu Olimpijskiego. Właściciel zapowiada, że zmieni nazwę, by stać się częścią „dziedzictwa olimpijskiego”. A ci, którym się to nie podoba, nie są warci uwagi…
-
Holandia: Stadion Euro 2000 (nie) na sprzedaż
Władze holenderskiego Arnhem chcą pozbyć się nowoczesnego Gelredome. Okazuje się jednak, że nie są w stanie powierzyć go klubowi piłkarskiemu Vitesse, ponieważ wtedy spotkałaby je ogromna kara – pisze „De Gelderlander”.
-
Szwajcaria: Pierwszy mecz z legalną pirotechniką w listopadzie?
Spotkanie FC Zurich z Servette Genewa przejdzie do historii szwajcarskiej piłki. Po raz pierwszy odbędzie się legalny pokaz pirotechniczny. Władze ligi i policja kręcą nosami, ale władzom miasta nie przeszkodziło to zalegalizować pirotechniki.
-
Monachium: TSV1860 w końcu ucieknie z Allianz Areny?
Choć od kilku lat klub nosi się z takimi zamiarami, a jego kibice nie znoszą swojego stadionu, dotąd nie udało się zrealizować planów. Czy tym razem się uda? Plan jest, ale trzeba czekać na zgodę miasta.
-
Albania: Budowa stadionu narodowego w najbliższych tygodniach
Potrzeba co prawda jeszcze dwóch decyzji administracyjnych, ale niewykluczone, że już w połowie października ruszy rozbiórka obecnego stadionu. Później przyjdzie czas na budowę diamentu w kształcie Albanii…
-
Wrocław: Minął rok, podwykonawcy nie dostali pieniędzy
Choć afera wypłynęła w listopadzie 2011 roku, problemy zaczęły się znacznie wcześniej, w sierpniu. Ale niestety nie skończyły wcale, mimo hucznych zapowiedzi zdymisjonowanego już wiceprezydenta Wrocławia. Podwykonawcy nie doczekali się zapłaty i grozi im koniec działalności – podał TVN24.pl.
-
Singapur: Największa kopuła w historii już rośnie
Co dnia widać postępy przy wznoszeniu największej kopuły świata, nad narodowym stadionem Singapuru. Będzie gotowa w 2014 roku i przerośnie nawet te nad znacznie większymi arenami!
-
Szkocja: Roczna przerwa od futbolu na Hampden Park
Ani krajowych finałów, ani meczów reprezentacji nie będzie gościł narodowy stadion Szkocji przez rok. Czeka go przebudowa, w ramach której powstanie bieżnia lekkoatletyczna. To przygotowania do Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej 2014.
-
Nowy kraj: Trynidad i Tobago
Brzmi egzotycznie? Może, skoro narodowym daniem jest tam rekin. Ale powinno też brzmieć piłkarsko, ponieważ na tych dwóch niewielkich wyspach jest aż 10 lig piłkarskich, a w ostatnich latach odbyły się aż dwa mundiale…
-
Moskwa: Śmierć na budowie Spartaka
Zaledwie dzień po tym, jak z Moskwy przyszły informacje o dobrym stanie budowy, dociera tragiczna wieść. Z dużej wysokości spadł jeden z robotników, ponosząc śmierć na miejscu.
-
Warszawa: „Gniazdo” ma zniknąć z Łazienkowskiej
Tym razem na celowniku znalazło się stanowisko do prowadzenia dopingu, tzw. gniazdo. Wojewoda stwierdził, że czegoś takiego „nie ma na żadnym cywilizowanym stadionie” (czyli albo kłamie, albo jest niekompetentny), a nadzór budowlany zgodził się, że konstrukcji być nie powinno. Więc zniknie, ale może wróci.
-
Łódź: Wykonawcy poszli do sądu w sprawie płatności
Budowa jeszcze nie ruszyła, a już wylądowała w sądzie. Wykonawcy domagają się zmiany w sposobie płatności, ponieważ bez tego nie będą w stanie przeprowadzić inwestycji na terenach ŁKS. Władze Łodzi nie zamierzają się zgadzać.
-
Wrocław: Jest porozumienie, UEFA pokrywa szkody
W końcu udało się osiągnąć satysfakcjonujący kompromis. UEFA zapłaci za zniszczenia na Stadionie Miejskim – znacznie mniej niż wstępnie chciało miasto, ale znacznie więcej niż organizatorzy chcieli wyłożyć. Relacja TVN24.
-
Londyn: Wimbledon wróci do historycznej kolebki?
Słynny klub piłkarski może przejąć ostatni londyński stadion do psich gonitw, by powrócić do swych korzeni. Ale chętnych do budowy nowego stadionu w Merton na południu miasta jest aż trzech.
-
Wrocław: Budowa zakończy się… wiosną 2013?!
Ciąg dalszy problemów dla Wrocławia. Miasto zerwało dziś umowę z głównym wykonawcą, który nie wykonywał prac wymaganych przez miasto. Teraz trzeba ogłosić nowy przetarg, a prace zakończą się najwcześniej wiosną 2013.
-
Rosja: Budowa stadionu Spartaka w dobrym tempie
Kontrola placu budowy wykazała, że są uchybienia, ale niewielkie. Za to trybuny rosną w odpowiednim tempie. Zachodnia i północna trybuna są już ukończone w 85%.
-
Świnoujście: Rozbudowa rok po terminie i wciąż się opóźnia
W sierpniu władze miasta zapewniały, że przetarg będzie „na dniach”. Wystartował dopiero 1 października. Jest prawie pewne, że Flota nie rozpocznie rundy wiosennej przy gotowym stadionie.
-
Wrocław: Czarne chmury nad stadionem – fatalny bilans imprez
Wiceprezydent stracił pracę za niedopilnowanie rozliczeń, a miasto dołożyło do każdej dużej imprezy. Do dwóch ostatnich – 14 mln zł. Część pieniędzy Wrocław miał odzyskać, ale tak się nie stało.
-
Warszawa: Zmieszczą skocznię narciarską na stadionie?
Otwarcie sezonu 2013/14 w skokach na Stadionie Narodowym? To na razie bardzo luźna propozycja, ale rzeczywiście się pojawiła. Autorzy stadionu twierdzą, że może się udać, ale wkomponowanie skoczni byłoby wyjątkowo trudne.
-
Madryt: Real pokazał cztery możliwe wizje przyszłego Santiago Bernabeu
Podczas ostatniego zgromadzenia ogólnego Real pokazał prace czterech finalistów międzynarodowego konkursu na przebudowę stadionu. Najlepsi twórcy stadionów będą teraz walczyć o wybór ich koncepcji.
-
Rotterdam: Feyenoord nie chce rozmawiać o ratowaniu De Kuip
Władze klubu twierdzą, że dały szansę organizatorom kampanii „Ratujmy De Kuip”. Ale na swojej stronie Feyenoord w bardzo ostrych słowach krytykuje nierealne i amatorskie wizje, o których nie będzie dłużej rozmawiał.
-
Tarnobrzeg: Stadion doczeka się zaplecza
Ponad rok temu zakończyła się budowa nowej trybuny piłkarskiej na stadionie Siarki Tarnobrzeg. W tym roku ruszy dalszy ciąg inwestycji. Tym razem chodzi o wyposażenie nowych sektorów – podało Radio Zachód.
-
Nowe kraje: Laos i Brunei
W Laosie nowy stadion narodowy zbudowali Chińczycy, chcąc w zamian kawałka... stolicy kraju. W Brunei tego problemu nie było, bo władze są znacznie bogatsze. I mają swoje kaprysy – obiekt nosi imię aktualnego sułtana, a gra na nim klub należący do jego syna...
-
Łódź: Wykonawca stadionu ŁKS zgłosił wniosek o upadłość
Dziś pojawił się komunikat, że katowicka firma Budus złożyła wniosek o upadłość. Jednocześnie władze Budusa zapewniają, że kontrakt na budowę nowego stadionu dla ŁKS jest aktualny i prace będą prowadzone.
-
Warszawa: Wojewoda zamyka pół Żylety
Wojewoda mazowiecki wykazał dobrą wolę wobec klubu i zdecydował się zamknąć tylko pół trybuny i tylko na jeden mecz. Wydawało się, że w sytuacji po derbach Warszawy policja „ugra” wyższą karę.
-
Niemcy: Rekordowa choreografia w Hamburgu
Kibice HSV postanowili uczcić 125. rocznicę powstania klubu w niezwykły sposób. Kosztowało ich to w przeliczeniu ponad 300 tys. zł (!), ale efekt jest nie tylko widowiskowy – jest rekordowy. Jako pierwsi stworzyli oprawę z 45 tys. transparentów!
-
USA: Minneapolis wybrało projektanta wielkiego stadionu
Kolejny obiekt w budżetem rzędu miliarda dolarów wkrótce powstanie w Minneapolis. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądał. Wiemy za to, czym projektanci z HKS Architects skusili władze, choć wcale nie dali najniższej oferty.
Reklama