Stadion Arkonii Szczecin

Pojemność1 000
1000 (Miejsca siedzące)
Kraj Polska
MiastoSzczecin
KlubyKS Arkonia Szczecin
Inauguration 1923
Renowacje 2018
Adres Arkońska 1, 71-245 Szczecin

Reklama

Stadion Arkonii – opis stadionu

Przez wiele lat największy stadion Szczecina, ten obiekt w zaciszu na północnym zachodzie miasta powstał już w 1923 roku. W chwili otwarcia służył niemieckiemu klubowi Stettiner SC i mieścił ok. 32 tys. widzów. Na obiekcie odbył się mecz reprezentacji Niemiec i Estonii w 1935, a źródła historyczne wskazują również, że trenowali tu niektórzy niemieccy olimpijczycy przed Igrzyskami w Berlinie.

Po II wojnie światowej i zmianie granic obiekt oddano polskiej Arkonii Szczecin. Z czasem owal trybun został naruszony po zachodniej stronie, gdzie trzeba było usunąć część nasypów pod dojazd i budynki sportowe.

Ponieważ Arkonia swe największe sukcesy piłkarskie odnosiła w latach 60., obiekt popadł w ruinę. Jeszcze w XXI wieku wskazywano liczbę miejsc na widowni jako ok. 10 tys. miejsc, jednak tylko garstkę stanowiły krzesełka.

A ponieważ Arkonia nie gromadziła widowni wymagających tak wielkich trybun, w 2018 roku zburzono większość historycznych nasypów, zostawiając tylko część wzdłuż północnej strony boiska. Dzięki uzyskanemu miejscu w ramach kompleksu Arkonii powstały nowe funkcje sportowe dla potrzeb treningu młodzieży.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2020

2014