Stadion Miejski w Zakopanem

Pojemność200
Kraj Polska
MiastoZakopane
KlubyKS Zakopane
Adres ul. Władysława Orkana 6, 34-500 Zakopane

Reklama

Stadion Miejski w Zakopanem – opis stadionu

Kameralny stadion przy ul. Orkana w Zakopanem powstał po II wojnie światowej. Obiekt posiada niskie, trzystopniowe trybuny wyposażone w drewniane ławki, które ciągną się wzdłuż boiska, od strony północnej. Po stronie południowej stoją wiaty z ławkami dla zawodników. Przy stadionie znajduje się również zaplecze sanitarne oraz szatnie. Podaje się, że pojemność obiektu wynosi 200 widzów. Boisko ma wymiary 99 × 58 m.

Z lotu ptaka dostrzec można zarys bieżni lekkoatletycznej, która dawniej otaczała boisko. Od strony południowej i zachodniej obiekt okalają niewysokie wały ziemne. Stadion otoczony jest zabudową, która doskonale widoczna jest z trybun oraz z płyty boiska – są to budynki Szkoły Podstawowej nr 1, Ośrodka Konferencyjno-Wypoczynkowego Parzenica, strzelnicy Tatra Shooting Academy, siedziby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz domy mieszkalne. Z obiektu widoczne są również Tatry.

Od lat planowana jest gruntowna modernizacja stadionu. Koncepcja zakłada powstanie m.in. boiska ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90 × 45 m, które otoczy bieżnia lekkoatletyczna o długości 330 m. Nowe trybuny dla 400 widzów, wraz z budynkiem klubowym i szatniami, powstaną od strony ul. Orkana. Dodatkowe zmniejszenie rozmiarów płyty boiska spowoduje, że obiekt będzie przystosowany jedynie do rozgrywania spotkań na najniższych szczeblach rozgrywek, co budzi protesty ze strony środowiska piłkarskiego.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2022