Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy

Pojemność999
500 (Miejsca zadaszone)
Kraj Polska
MiastoŚwidnica
KlubyMKS Polonia-Stal Świdnica
Inauguracja 20.09.2018 (Polska - Czechy U16, 3-1)
Czas budowy 2017-2018
Koszt 8 mln zł
Wykonawca Saltex / DABRO-BAU, BUD-ZIEM
Adres ul. Śląska 35a, 58-100 Świdnica

Reklama

Stadion Miejski w Świdnicy – opis stadionu

Historyczny stadion miejski w Świdnicy dysponował jedną nasypową trybuną. Na jego miejscu w latach 2017-18 wybudowano zupełnie nowy obiekt. Prawie półtoraroczna budowa stadionu zakończyła się we wrześniu 2018. Został nazwany imieniem słynnego przedwojennego lekkoatlety, Janusza Kusocińskiego.

Sama budowa nie przebiegała bez przeszkód. Ze względu na powolny postęp prac pod koniec 2017 roku rozwiązana została umowa z pierwszym wykonawcą, firmą Saltex. Prace zostały podjęte przez konsorcjum budowlane złożone z dwóch firm, DABRO-BAU i  BUD-ZIEM i to właśnie ci wykonawcy doprowadzili je do końca.

Uroczystości inauguracyjne we wrześniu 2018 roku uświetnił mecz piłki nożnej reprezentacji Polski i Czech U-16 oraz liczne zawody lekkoatletyczne z udziałem miejscowych sportowców.

Stadion Miejski w Świdnicy jest obiektem niewielkim, ale i nowoczesnym. Poza boiskiem piłkarskim posiada 4-torową bieżnię. Ponadto na obiekcie znajduje się infrastruktura do uprawiania różnych dyscyplin lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, skoku o tyczce i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu młotem, dyskiem i  oszczepem. Trybuna główna może pomieścić 999 kibiców, z czego 500 pod zadaszeniem w części centralnej.

Stadion jest dostosowany do wymogów kategorii VB Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych). Ponadto stadion piłkarski spełnia wymogi min. III ligi według wymagań Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2019