Stadion Lekkoatletyczno-piłkarski im. Marka Łuczyńskiego (Stadion MKS-u Kozienice)

Pojemność4 700
570 (Miejsca kryte)
Kraj Polska
MiastoKozienice
KlubyKS Energia Kozienice
Inauguracja 13.11.2004
Koszt 6,125 mln zł
Adres Sportowa 3, 26-900 Kozienice

Reklama

Stadion MKS-u Kozienice – opis stadionu

Stadion Miejski w Kozienicach jest obiektem wielofunkcyjnym. Służy zarówno miejscowym piłkarzom, jak i lekkoatletom, a do tego strażakom dzięki 13-metrowej wieży. Ze względu na świetne warunki do uprawiania wielu dyscyplin oraz najwyższej klasy infrastrukturę uważany jest za jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych na Mazowszu i przez lata zawstydzał pod względem zaplecza wszystkie warszawskie obiekty.

Ponad roczna budowa obiektu uwieńczona została uroczystym otwarciem w listopadzie 2004. Od tego czasu kozienicki stadion jest miejscem domowych spotkań KS Energia Kozienice (dawniejszego MKS) oraz organizacji wielu zawodów lekkoatletycznych.

Poza boiskiem naturalnym i bieżnią obiekt dysponuje rzutnią do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem, rozbiegami do skoku w dal, skoku o tyczce i trójskoku oraz rzutu oszczepem, a także polem do skoku wzwyż.

Dwie pozornie bliźniacze trybuny znajdują się na wschodzie i zachodzie. Zasadnicza różnica pomiędzy nimi to konstrukcja - zachodnia jest żelbetowa, wschodnia oparta o nasyp. Pod częściowo zadaszoną trybuną główną znajdują się cztery szatnie, sanitariaty, gabinet odnowy biologicznej oraz centrum konferencyjne. W jej centralnej części wydzielone są miejsca dla VIP-ów. Ponadto pod główną trybuną znajduje się tunel, którym zawodnicy wchodzą na stadion.

Stadion spełnia wymogi zarówno UEFA dla Kategorii III, jak i IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych), co umożliwia organizację na nim imprez sportowych na najwyższym poziomie.

W 2013 roku obiekt został nazwany imieniem działacza sportowego związanego z Kozienicami, wieloletniego dyrektora Kozienickiego Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu, Marka Łuczyńskiego.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2019