Piłkarski Stadion Miejski w Stargardzie (Stadion Błękitnych Stargard)

Pojemność2 850
Kraj Polska
MiastoStargard
KlubyKP Błękitni Stargard
Renowacje 2014, 2016
Adres ul. Ceglana 1, 73-110 Stargard

Reklama

Stadion Błękitnych Stargard – opis stadionu

Stadion piłkarski w Stargardzie znajduje się na północnym zachodzie miasta,w kompleksie trzech boisk. Główne boisko treningowe jest oświetlone, jednak stadion nie doczekał się dotąd lamp.

Modernizowany w latach 90. XX wieku czekał aż do 2014 na znaczące zmiany infrastrukturalne. Całkowicie przebudowano wówczas zachodnią trybunę, która otrzymała kompletne zadaszenie nad 444 krzesełkami. Dwa lata później wymiana krzesełek miała miejsce na wschodzie stadionu, dając jednolity błękitny kolor widowni, odpowiadający barwom gospodarzy.

Do drugiej ze wspomnianych modernizacji doszło po sensacyjnym awansie Błękitnych do półfinału Pucharu Polski w 2015 roku. Przed własną publicznością drużyna pokonała faworyzowanego Lecha Poznań 3:1, jednak uległa w rewanżu, po dogrywce. To największy dotąd sukces sportowy, jaki drużyna powstała w 1945 odnotowała na tym obiekcie.

Obiekt wyróżnia się nietypowym układem. Co prawda dysponuje czterema trybunami, ale tylko po trzech stronach. Dwie niezależne i ukośne względem siebie konstrukcje postawiono za południową bramką. Jedna z nich służy jako sektor gości, druga jest obecnie nieczynna.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2021

2020

2019