Stadion Miejski w Radzyniu Podlaskim

Pojemność1 000
60 (Miejsca kryte)
Kraj Polska
MiastoRadzyń Podlaski
KlubyLKS Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski
Inauguracja 1932
Renowacje 1948, 2000, 2004, 2005
Adres ul. Warszawska 77, 21-300 Radzyń Podlaski

Reklama

Stadion Miejski w Radzyniu – opis stadionu

Prawie od początku rozgrywania zawodów w tej dyscyplinie, radzyńska piłka jest związana z terenami w dzielnicy Rabsztyn, gdzie w 1932 powstał pierwszy stadion, pierwotnie w postaci boiska z bieżnią i drewnianą trybuną. Z tamtych czasów do dziś zachował się jedynie zabytkowy budynek klubowy za południową bramką, w którym aktualnie mieści się klubowa izba pamięci.

Istotne zmiany przypadły na okres po II wojnie światowej, w trakcie której – przez krótki okres – tylko niemieccy żołnierze mogli korzystać z boiska. Po ich odejściu, w 1948, stadion kompleksowo przebudowano, powstała wtedy betonowa trybuna zachodnia. Kolejne modernizacje były kosmetyczne i ograniczały się do ingerencji w boisko czy ławki.

Dopiero w 2000, dzięki zaangażowaniu miejscowych zakładów Spomlek klub wzmocnił się, a na trybunie zainstalowano pierwsze krzesełka i powstała niewielka trybunka prasowa. W 2005 w narożniku południowo-zachodnim powstał nowy budynek klubowy z kawiarnią.

Dziś przy stadionie istnieją dwa boiska treningowe. Pierwsze powstało za zachodnią trybuną w 1986 roku, a drugie na południu (w miejscu dawnego basenu), stworzone już w nowym stuleciu.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2018