Stadion OSiR Huragan im. Mirona Cichockiego

Pojemność1 000
900 (Miejsca siedzące)
150 (Sektor gości)
Kraj Polska
MiastoWołomin
KlubyPWKS Huragan Wołomin
Inauguracja 08.05.1932
Adres ul. Korsaka 4, 05-200 Wołomin

Reklama

Stadion Huraganu Wołomin – opis stadionu

Stadion OSiR Huragan w podwarszawskim Wołominie został wybudowany na początku lat 30. XX wieku, na potrzeby powstałego dziewięć lat wcześniej klubu. Dotychczas wołomińscy piłkarze zmuszeni byli trenować na okolicznych łąkach udostępnianych przez prywatnych właścicieli.

Sytuacja zmieniła się w 1930 roku, gdy Państwowy Urząd Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego przyznał miastu znaczne dofinansowanie na budowę obiektu. Prace zaczęły się jeszcze w tym samym roku. By uczcić wysiłek tamtych lat, w 2018 obiektowi nadano imię Mirona Pawła Cicheckiego, inicjatora budowy.

Po drugiej wojnie światowej obiekt był wielokrotnie przebudowywany i w wyniku wszystkich przeprowadzonych modernizacji zyskał swój dzisiejszy kształt. Otoczone bieżnią boisko pokryte naturalną trawą nie posiada sztucznego oświetlenia. Stojąca po stronie północnej jedyna trybuna jest odkryta i zawiera miejsca siedzące na środku, a po bokach tarasy z miejscami stojącymi. Na południe od stadionu stoi budynek Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pozostałe obiekty kompleksu sportowego.

Na stadionie rozgrywają się mecze czwartoligowego Huraganu Wołomin oraz liczne imprezy miejskie i zawody sportowe.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2018