Stadion Miejski im. Waleriana Pytla w Drawsku Pomorskim

Pojemność600
40 (Sektor gości)
Kraj Polska
MiastoDrawsko Pomorskie
KlubyKP Drawsko Pomorskie
Rok budowy1938
Inauguracja 1938
Renowacje 2008-2009
Adres Stefana Okrzei 1, 78-500 Drawsko Pomorskie

Reklama

Stadion Drawy Drawsko Pomorskie – opis stadionu

Stadion Miejski położony jest w bardzo bliskim sąsiedztwie jeziora Orka od południa. Na północny wschód od stadionu znajduje się stacja kolejowa Drawsko Pomorskie, z której możemy dotrzeć na stadion 15-minutowym spacerem. Obok obiektu znajdują się dwa parkingi przy ulicy Stefana Okrzei na północny zachód od stadionu.

Stadion z każdej strony otoczony jest niewielkim lasem, który odgradza go od jeziora oraz okolicznej zabudowy. Boisko okrążone jest bieżnią bez podziałów na tory. Przy zachodniej stronie boiska znajduje się trybuna na nasypie ziemnym mogąca pomieścić 600 widzów, w tym 40 w sektorze dla gości. Za trybuną stoi budynek socjalny z pełnym zapleczem (tj: szatnie, natryski, sanitariaty, pokój sędziów, magazyn sportowy oraz pomieszczenie klubowe).

Wybudowany w 1938 roku funkcjonuje do dnia dzisiejszego dzięki systematycznym renowacjom i konserwacjom. Na przełomie 2008-2009 roku na stadionie wymieniono drewniane ławki na plastikowe siedziska, zmodernizowano również zaplecze szatniowe, m.in. wymieniając dach.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2020