Stadion MOSiR w Zgierzu (Stadion Boruty Zgierz)

Pojemność2 000
Kraj Polska
MiastoZgierz
KlubyMKP Boruta Zgierz
Inauguracja 1936
Adres Ul. Wschodnia 5, 95-100 Zgierz

Reklama

Stadion Boruty Zgierz – opis stadionu

Stadion Boruty Zgierz znajduje się w południowej części miasta, niedaleko dworca kolejowego. Jest częścią należącego do MOSiR kompleksu sportowego, w którego skład wchodzą również hala sportowa, siłownia, pełnowymiarowe boisko treningowe i park sprawnościowy.

Powstały w 1933 roku klub sportowy nazwany imieniem miejscowych Zakładów Chemicznych.zrzeszał w swoich szeregach zawodników wielu dyscyplin, między innymi piłkarzy, lekkoatletów czy łuczników. Uprawianie któregokolwiek z tych sportów nie byłoby możliwe bez odpowiedniej infrastruktury i dlatego już trzy lata później, w ramach odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie miejscowej społeczności, został wybudowany kompleks sportowy przy ulicy Wschodniej.

W skład obiektu wchodziły wówczas boisko piłkarskie, bieżnia, strzelnica, tory łucznicze oraz zaplecze techniczne dla zawodników. W niedługim czasie zawodnicy zgierskiego klubu sportowego zaczęli odnosić sukcesy zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym.

Stadion jest obiektem całkowicie odkrytym. Jedyna trybuna mogąca pomieścić nawet do 1500 osób znajduje się po stronie zachodniej. Pokryte naturalną trawą boisko otacza bieżnia lekkoatletyczna. Stadion nie posiada sztucznego oświetlenia.

Na co dzień na stadionie odbywają się mecze, treningi i mecze wszystkich drużyn piłkarskich Boruty. Ponadto obiekt jest miejscem organizacji miejskich imprez okolicznościowych i koncertów.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2018