Stadion im. Tadeusza Ślusarskiego w Otwocku (Stadion Startu Otwock)

Pojemność3 000
Kraj Polska
MiastoOtwock
KlubyOKS Start Otwock
Inauguracja 14.06.1936
Renowacje 2010, 2016
Adres Sportowa 1, 05-400 Otwock

Reklama

Stadion Startu Otwock – opis stadionu

Miejski stadion w Otwocku jest użytkowany przez miejscowy Start nieprzerwanie od 1936 roku, choć sam otwocki klub sportowy istniał już 12 lat wcześniej. Po inauguracji arenie nadano imię Józefa Piłsudskiego, jednak dziś obiekt jest znany jako stadion dedykowany tragicznie zmarłemu mistrzowi olimpijskiemu i mistrzowi świata w skoku o tyczce, Tadeuszowi Ślusarskiemu.

Położony na południowym wylocie z Otwocka obiekt spotkał podobny los, jak sam klub na nim urzędujący. Zmiana ustroju przyniosła poważne problemy finansowe, a w parze z nimi brak inwestycji w infrastrukturę.

W XXI wieku w modernizację stadionu inwestowano kilka razy, każdorazowo wyłącznie w doraźne zmiany mające na celu dostosowanie go do minimalnych wymogów. W pierwszej dekadzie zachodnia trybuna otrzymała krzesełka, a także częściowe zadaszenie. Dodatkowe krzesełka na wschodzie, pochodzące z innych obiektów, doszły w 2016 roku. Południowy łuk z podkowy trybun jest niemal nieużywany, pomijając tylko sektor dla przyjezdnych.

Obiekt dysponuje budynkiem z zapleczem sportowym na północnym zachodzie, a towarzyszą mu dwa boiska treningowe oraz kompleks sześciu kortów tenisowych (w tym trzech całorocznych).

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2019