Stadion Miejski w Sędziszowie Małopolskim

Pojemność864
Kraj Polska
MiastoSędziszów Małopolski
KlubyMLKS Lechia Sędziszów Małopolski
Inauguracja 1981
Czas budowy 1960-1981
Renowacje 2008-2009
Koszt 1,55 mln zł
Adres ul. Sportowa 32, 39-120 Sędziszów Małopolski

Reklama

Stadion Lechii Sędziszów – opis stadionu

Choć sędziszowska Lechia nigdy nie zyskała ogólnopolskiej sławy, to klub z Podkarpacia ma bardzo interesującą historię. Dość powiedzieć, że jego obecny stadion jest już piątym użytkowanym przez lechistów od pierwszego meczu z 1923 roku. Poprzednie, głównie wskutek turbulentnego okresu II wojny światowej, były zajmowane w innych celach.

Budowa dzisiejszego obiektu rozpoczęła się jeszcze w latach 60. XX wieku, a jednak inauguracja stadionu nastąpiła dopiero w 1981! Przyczyn było wiele, począwszy od wielu właścicieli gruntów prowadzących do obiektu, przez podmokły teren wymagający osuszania, po ograniczone zasoby. Gdy go jednak otwarto, stadion był wyposażony w istniejący do dziś budynek hotelu dla sportowców.

Choć dobre lata Lechii skończyły się po wycofaniu wsparcia od lokalnej wytwórni filtrów na początku ostatniej dekady XX wieku, to obecny stadion ma w swej historii ciekawe widowiska. Na przykład, w 1989 Lechia świętowała swoje 75-lecie podejmując Legię Warszawa. Z kolei w 2014 klub celebrował stulecie w towarzystwie Wisły Kraków.

Dzisiejszy kształt stadionu to efekt przede wszystkim modernizacji z XXI wieku. Do boiska i bieżni doszedł pawilon z zapleczem (w tym dla sztangistów), a w latach 2008-2009 również kryta trybuna z miejscami siedzącymi. Obok stadionu funkcjonują również korty tenisowe i pełnowymiarowe boisko treningowe.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2019