Stadion Miejski w Skierniewicach

Pojemność5 000
Kraj Polska
MiastoSkierniewice
KlubyUnia Skierniewice
Adres ul. Pomologiczna 8, 96-100 Skierniewice

Reklama

Stadion Miejski w Skierniewicach – opis stadionu

Kiedy powstał Stadion Miejski w Skierniewicach?

Stadion przy ul. Pomologicznej (dawniej ul. Szeroka) powstał pod koniec lat 40. XX wieku na terenie podarowanym miastu przez Władysława Strakacza. Poprzednio w tym miejscu mieściły się działki robotnicze, a w czasie II wojny światowej Niemcy urządzili tu izolatki dla chorych na tyfus. Przed powstaniem nowego stadionu, główny obiekt sportowy w Skierniewicach znajdował się przy ul. Warszawskiej (obecnie ul. Jana III Sobieskiego).

Nowy stadion wyposażono w bieżnię lekkoatletyczną, skocznie, rzutnie oraz trybunę z szatnią dla sportowców. Obok powstał kort tenisowy oraz boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. W późniejszym czasie trybuny mieściły się już po obu stronach boiska, a w miejscu obecnego hotelu Start powstał drewniany barak z szatniami, kilkoma pokojami i magazynem.

W latach 80. XX wieku trybuny powiększono, a centralny fragment trybuny głównej (po stronie południowej) otrzymał zadaszenie. Stadion, wraz z pobliskimi obiektami, stał się główną bazą dla powołanego do życia w latach 80. skierniewickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki konsekwentnej rozbudowie kompleksu, obok stadionu mieszczą się m.in. dwie hale sportowe, korty tenisowe, czy pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną murawą. Pojemność stadionu to ok. 5000 widzów.

Kiedy Stadion Miejski w Skierniewicach przejdzie kompleksową modernizację?

W październiku 2021 miasto otrzymało dofinansowanie z rządowego funduszu „Polski Ład” na kompleksową modernizację stadionu. Prace ruszyły w czerwcu 2022 i mają się zakończyć w październiku 2023. W ramach przebudowy zlikwidowana zostanie zaniedbana bieżnia lekkoatletyczna. Po stronie południowej powstanie nowa, zadaszona trybuna główna, zintegrowana z nowym budynkiem klubowym. Trybuna północna również zostanie wybudowana od podstaw i otrzyma zadaszenie. Przestrzeń wokół stadionu zostanie zrekonstruowana, powstaną m.in. nowe boiska treningowe (część pod dachem), drogi dojazdowe, parkingi oraz nasadzenia zieleni.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2024

2023

2022