Szczecin: Wkrótce powstanie kompleks piłkarski na Arkonii?

źródło: RadioSzczecin.pl

Szczecin: Wkrótce powstanie kompleks piłkarski na Arkonii? Z dawnego stadionu wielkiej rocznicy stulecia doczekają tylko trzy sektory. Zamiast zbyt dużej widowni mają powstać boiska piłkarskie. Przetarg na wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w tym roku.

Reklama

Stadion szczecińskiej Arkonii miał epizod w Ekstraklasie, miał też bogatą historię za czasów niemieckich. Za 3 lata będzie obchodził swoje stulecie. Przy okazji tej rocznicy zostanie z niego jednak tylko ułamek dawnych trybun na 32 tys. widzów. Od rozbiórki w 2018 już tylko trzy północne sektory mogą przyjmować widzów.

Stadion Arkonii Szczecin

Pozostałe nasypowe trybuny zostały zburzone, by zrobić miejsce na dodatkowe funkcje sportowe. Plany od 2018 były imponujące, ale do przodu szły wyłącznie siłą mieszkańców, którzy forsowali kolejne elementy kompleksu mającego powstać na trójkątnej działce.

Właśnie w ramach BO udało się sfinansować prace projektowe i dokumentacja jest już gotowa. – Projekt jest już gotowy – mówi wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera w rozmowie z Radiem Szczecin. – Prace nad tym projektem trochę trwały, a to z tego względu, że pewne kwestie, jeśli chodzi o warunki gruntowe okazały się skomplikowane, a także sprawy dotyczące pobliskiej inwestycji związanej z przebudową ulicy Arkońskiej.

Docelowo na niespełna 4-hektarowej trójkątnej działce mają powstać dwa boiska prawie pełnowymiarowe naturalne, jedno mniejsze syntetyczne (100x50m), cztery małe syntetyczne, plac do street workoutu i boisko do piłki plażowej. Na remont czeka też stary budynek klubowy.

Kiedy plan będzie zrealizowany? Wiceprezydent Przepiera zapewnił, że w budżecie znajdą się środki na budowę (ok. 13 mln zł), a przetarg ma być rozpisany jesienią. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace będą realizowane od początku 2021.

Stadion Arkonii Szczecin

Reklama