Lower.com Field

Pojemność20 011
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoColumbus
KlubyColumbus Crew
Inauguracja 03.07.2021 (Columbus Crew - New England Revolution, 2-2)
Czas budowy 10.10.2019 - 29.06.2021
Koszt 313,9 mln $
Projekt HNTB
Adres 96 Columbus Crew Way, Columbus, OH 43215, Stany Zjednoczone

Reklama

Lower.com Field – opis stadionu

Stadion  jest zlokalizowany na zachód od tzw. Dzielnicy Aren (Arena District). Nieopodal znajdują się hala widowiskowa Nationwide Arena i stadion do baseballu Huntington Park. Tuż obok płynie rzeka Scioto. Cały obszar praktycznie sąsiaduje ze ścisłym centrum. Lower.com Field został zbudowany w ramach dużego projektu inwestycyjnego nazwanego Astor Park.

Budowa rozpoczęła się od uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, która miała miejsce 10 października 2019 roku. Prace trwały ponad 600 dni, co pozwoliło 29 czerwca 2021 roku przeprowadzić skromną uroczystość z okazji zakończenia robót. Stadion zainaugurowano 3 lipca 2021 roku meczem z New England Revolution (2-2).

Tytularnym sponsorem obiektu od 15 czerwca 2021 roku jest firma Lower.com. Podmiot ten jest globalnym pożyczkodawcą, specjalizującym się w kredytach hipotecznych. Nazwa firmy znajduje się na dachu i elewacji stadionu.

Bryła stadionu jest częściowo otwarta po stronie południowo-wschodniego narożnika. Dach areny pokrywa wszystkie miejsca na trybunach, a patrząc na niego z góry ma się wrażenie, że składa się z czterech połączonych ze sobą trapezów. Jego powierzchnia wynosi nieco powyżej 20 tys. m2.

Widownia nie jest jednolita. Trybuny wschodnia i południowa są dwupoziomowe, a zachodnia ma górną część przeznaczoną w całości na miejsca premium (łącznie 3 kondygnacje premium). Kibice o bardziej zasobnych portfelach mają tam do dyspozycji 30 lóż oraz 1900 tzw. miejsc klubowych premium.

Bijącym sercem obiektu jest trybuna północna (za bramką), która w odróżnieniu od pozostałych jest jednopoziomowa. Posiada ona 3,356 miejsc stojących i została wyposażona w gniazdo do prowadzenia dopingu oraz podest dla bębniarzy. Jest też bardzo stroma, bo kąt nachylenia wynosi 37 stopni. Jej nazwa brzmi Nordecke, co ma podkreślać niemieckie dziedzictwo miasta.

Obiekt cechuje bliskość krzesełek (miejsc stojących) względem boiska. W niektórych strefach kibice znajdują się nawet 8,5 metra bliżej piłkarzy, niż na poprzednim stadionie Crew. Fani mają do dyspozycji duży, półotwarty ogródek piwny, a przed stadionem powstał plac obejmujący blisko 58 arów, który jest wyposażony w ekran o powierzchni ponad 31 metrów kwadratowych.

W zewnętrznej części areny znalazły się pub, restauracja i sklep z pamiątkami, otwarte nie tylko w dni meczowe. Kibice mają do dyspozycji 6 300 miejsc parkingowych w odległości 10 minut spacerem od stadionu.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2022