Kaifeng Sports Center Stadium

Pojemność30 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoKaifeng
Kluby-
Inauguracja 24.10.2023
Czas budowy 2019–2023
Koszt 1,647 mld CNY (225 mln $)

Reklama

Kaifeng Sports Center Stadium – opis stadionu

Kiedy powstał Kaifeng Sports Center?

Budowę nowego, reprezentacyjnego kompleksu sportowego w Kaifeng uroczyście zainaugurowano 28 maja 2019. W ramach kompleksu powstał nowy stadion, a także hala sportowa, hala treningowa i kryty basen. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 1,647 mld yuanów.

Pierwszą poważną imprezą, jaką miał okazję gościć nowy kompleks była 11. edycja igrzysk sportowych miasta Kaifeng. 24 października 2023 na stadionie kompleksu odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk, która była jednocześnie inauguracją tego obiektu.

Co składa się na Kaifeng Sports Center?

Kompleks powstał w północno-zachodniej części miasta i składa się z dwóch głównych części. Po zachodniej stronie stoi główny stadion, a po stronie wschodniej zespół połączonych ze sobą budynków: hali sportowej mogącej pomieścić 7500 widzów, hali treningowej oraz krytej pływalni z widownią na 1500 osób.

W otoczeniu najważniejszych obiektów znajduje się treningowa bieżnia lekkoatletyczna, a także parkingi, tereny zielone, ścieżki czy mała architektura.

Jak wygląda stadion kompleksu Kaifeng Sports Center?

Stadion posiada bieżnię lekkoatletyczną i trybuny na 30 tys. widzów. Wzdłuż boiska trybuny są wyraźnie wyższe i zostały podzielone na kondygnacje. Widownię wyposażono w krzesełka z oparciami, układające się w żółto-czerwoną mozaikę. Dach nad trybunami pokryty jest w dużej mierze materiałem przepuszczającym światło. Elewację stworzono ze zwężających się ku dołowi pasów białej membrany.

Jakim celom służy Kaifeng Sports Center?

Stadion pełni rolę głównego, reprezentacyjnego obiektu sportowego w Kaifeng. Cały kompleks na co dzień służyć ma młodzieży oraz okolicznym mieszkańcom do treningów i rekreacyjnego uprawiania sportu, obiekty są też przystosowane do organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych na wysokim poziomie.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2024