Dabie Shan Sports Center Stadium

Pojemność10 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoTiantang
Kluby-
Inauguracja 15.04.2023
Czas budowy 2020–2023
Koszt 85 mln CNY (11,8 mln $)

Reklama

Dabie Shan Sports Center Stadium – opis stadionu

Jak powstał Dabie Shan Sports Center Stadium?

Budowa nowego stadionu w Tiantang (powiat Yuexi, prowincja Anhui), oficjalnie rozpoczęła się 30 grudnia 2020. Inwestorem było Shengshi Tianyuan Group, a koszt budowy wyniósł 85 mln yuanów. Stadion powstawał tuż obok hali sportowej (Tianyuewan Gymnasium), którą otwarto w lipcu 2014. Razem z halą, nowy stadion miał stworzyć główny kompleks sportowy, służący całemu powiatowi Yuexi.

Kiedy zainaugurowano Dabie Shan Sports Center Stadium?

Obiekt był gotowy na wiosnę 2023, a jego inauguracją była ceremonia otwarcia 15. lokalnego festiwalu turystyczno-kulturalnego kwitnących azalii, która odbyła się na stadionie 15 kwietnia 2023.

Czym charakteryzuje się Dabie Shan Sports Center Stadium?

Stadion został wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną, którą opasa owalny pierścień jednopoziomowych trybun, o równej wysokości na całym obwodzie. Pierwsze rzędy trybun umieszczono wysoko ponad ziemią, tworząc ścianę z licznymi oknami i drzwiami prowadzącymi do podtrybunia.

Trybuny nie wyposażono w indywidualne siedzenia, a betonowe stopnie jedynie pomalowano na kolory biały, niebieski i czerwony. Pojemność widowni wynosi 10 tys. osób. Trybuna główna znajduje się na zachodzie i jako jedyna posiada na krótkim odcinku skromne, membranowe zadaszenie, wychodzące z przylegającego budynku zaplecza.

Na trybuny prowadzą womitoria, a na stadion można się dostać bezpośrednio z zewnątrz przez dwie bramy znajdujące się na łukach, które ozdobiono kołami olimpijskimi. Zewnętrzny obwód trybun urozmaicono rzędami kolumn, tworząc podcienie.

Reklama

Zdjęcia