Tongling Sports Center Stadium

Pojemność30 000
Kraj Chińska Republika Ludowa
MiastoTongling
Kluby-
Inauguracja 2015
Czas budowy 12.2010 - 2015
Koszt 700 mln CNY

Reklama

Tongling SC Stadium – opis stadionu

Nowy prowincjonalne centrum sportu w Tongling zaplanowano jako część wielkiej rozbudowy miasta. Na północy ośrodka powstają zupełnie nowe dzielnice, które w dużej mierze zajmują podmokłe tereny rolnicze. Nic więc dziwnego, że budowa stadionu i hali widowiskowej na 23,5 ha wymagała wzmocnienia poprzez wbicie ok. 2,5 tys. pali.

Tongling SC Stadium

Stadion zajmuje powierzchnię 44 111 m2 i jest największym elementem kompleksu sportowego. Obok niego powstały hala widowiskowa dla 5 tys. osób oraz stadion treningowy z niewielką trybuną. Sam stadion ma zaplecze wznoszące się na aż 6 pięter w najwyższym punkcie (zachodnia trybuna), ale ogromna większość jego zaplecza, w tym liczne szatnie, znajduje się na parterze. Główna promenada dla widzów jest na pierwszym piętrze.

Tongling SC Stadium

W krajobrazie okolicy stadion przykuwa wzrok jaskrawą czerwienią bryły o wysokości 47m w szczytowym miejscu. Ma przypominać kwitnący kwiat, a rytmiczna i ostra w formie konstrukcja ożywia obiekt, symbolizując witalność.

Jedynym problemem jest budowa. Oficjalnie ruszyła w grudniu 2010, ale została wstrzymana po kilkunastu miesiącach. W sierpniu 2013 wystartowała ponownie i w 2014 konstrukcyjnie obiekt był gotowy. Wtedy znów nastąpił przestój spowodowany brakiem środków i dopiero w 2015 udało się położyć bieżnię. W pierwszej połowie 2015 udało się dojść do poziomu 99%, ale do dziś nie udało nam się ustalić, czy wszystko jest na swoim miejscu. Mimo długich poszukiwań nie znaleźliśmy ani jednego zdjęcia z zainstalowanymi krzesełkami, których zaplanowano ok. 30 tysięcy…

Tongling SC Stadium

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2016