Princeton University Stadium (Powers Field)

Pojemność27 773
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoPrinceton
Kluby Princeton Tigers
Inauguracja 19.09.1998
Czas budowy 1996-1998
Renowacje 2006, 2008
Koszt 45 mln $
Projekt Rafael Viñoly Architects
Adres Princeton University, Princeton, NJ 08540

Reklama

Princeton Stadium – opis stadionu

Po 82 latach na historycznym Palmer Stadium, władze Princeton University zleciły zaprojektowanie stadionu, który uszanuje historię tego miejsca i jednocześnie zapewni nowoczesną infrastrukturę. Dlatego właśnie dzieło Rafael Viñoly Architects to stadion ujęty w ramę o kształcie wielkiej podkowy.

Wysoka elewacja to połączenie muru i kolumnady, nawiązujące do kształtu dawnego obiektu. Zewnętrzny mur powstał z 3500 żelbetowych prefabrykatów i mieści w sobie toalety, stoiska cateringowe, a także – w zachodniej części – loże i stanowiska komentatorskie nad koronie obiektu.

Wewnątrz podkowy znajduje się stadion typowo piłkarski zamiast poprzedniego z bieżnią. Bieżnię wyprowadzono do położonego na południu stadionu rezerwowego, a ten nowy ma oferować bardzo dobrą widoczność dla meczów futbolu amerykańskiego i piłki nożnej. Najbliższy rząd na północy i południu znajduje się zaledwie 5 metrów od murawy. Trybuny podzielono na dwa poziomy z częściowo otwartą południową stroną, gdzie stadion łączy się z lekkoatletycznym.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2015