Coach Kenny Deel Stadium

Pojemność10 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoMelissa
KlubyMelissa Cardinals
Inauguracja 25.08.2023
Czas budowy 2022–2023
Koszt 35 mln $
Projekt Parkhill
Wykonawca Crossland

Reklama

Coach Kenny Deel Stadium – opis stadionu

Jak doszło do powstania nowego stadionu w Melissa?

Położona na północno-wschodnich przedmieściach metropleksu Dallas–Fort Worth miejscowość Melissa została założona w XIX wieku, ale gwałtowny rozwój zaczęła przeżywać dopiero w XXI wieku, zwłaszcza po 2016, kiedy na dużą skalę zaczęły powstawać nowe osiedla domów.

Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców wzrosły także potrzeby edukacyjne. Jednostką odpowiedzialną za zapewnienie w rejonie usług w zakresie podstawowej i średniej edukacji jest Melissa Independent School District (Melissa ISD). W 2016 wśród mieszkańców przeprowadzono pierwsze referendum, w którym opowiedziano się za emisją obligacji w celu sfinansowania rozbudowy obiektów edukacyjnych.

W kolejnych latach Melissa ISD przeprowadziła szereg znaczących inwestycji. Jedną z nich była budowa nowego kampusu Melissa High School w latach 2017–2018. W 2019 rozpoczęto rozbudowę tego kampusu w kierunku zachodnim.

W pierwszej kolejności wykorzystano północną część działki, gdzie w 2021 oddano do użytku Melissa Championship Center, kompleks treningowy składający się z boiska i bieżni na otwartym powietrzu, a także hali mieszczącej pełnowymiarowe boisko futbolowe wraz z dodatkowymi pomieszczeniami, m.in. siłownią i kliniką rehabilitacyjną.

Południową część działki przeznaczono pod główny stadion mający służyć potrzebom Melissa Schools, w tym szkolnej drużynie futbolowej Melissa Cardinals, a także lokalnej społeczności. Wokół stadionu zaplanowano również znaczną ilość miejsc parkingowych. Nowy obiekt miał przejąć rolę starego Cardinals Stadium z pojemnością 3100 widzów, który znajduje się w kampusie Melissa Middle School.

Kiedy powstał nowy stadion w Melissa?

Budowa obiektu rozpoczęła się na początku 2022. Głównym wykonawcą była firma Crossland, a projekt, podobnie jak w przypadku Melissa Championship Center, wykonała pracownia Parkhill. Realizacja inwestycji pochłonęła 35 mln $. Stadion nazwano imieniem Kenny’ego Deela, długoletniego nauczyciela i trenera w Melissa Schools, w momencie otwarcia stadionu pełniącego funkcję dyrektora ds. operacyjnych.

Miękkie otwarcie nowego obiektu miało miejsce 26 maja 2023, kiedy na stadionie przeprowadzono ceremonię graduacyjną dla uczniów Melissa High School. Właściwa inauguracja stadionu nastąpiła 25 sierpnia 2023, przy okazji pierwszego meczu nowego sezonu szkolnych rozgrywek futbolowych (Melissa Cardinals – Argyle Eagles 50–14).

Czym charakteryzuje się Coach Kenny Deel Stadium?

Stadion posiada boisko futbolowe ze sztuczną nawierzchnią marki AstroTurf. Położone jest ono na osi północ-południe i posiada także wyrysowane linie do gry w piłkę nożną. Wzdłuż boiska rozmieszczono dwie dwupiętrowe trybuny. Nieduża trybuna znajduje się także za południowym końcem boiska, a za nią mieści się sporych rozmiarów (ok. 60 × 30 stóp) telebim.

Trybuna główna znajduje się po stronie zachodniej i jest większa od tej z przeciwległej strony. Widownię w większości wyposażono w ławki, jedynie centralna część górnego piętra trybuny głównej posiada krzesełka. Wzdłuż krawędzi pięter zamocowane zostały bandy LED. W narożnikach stoją cztery wysokie maszty oświetleniowe. Pojemność stadionu wynosi 10 tys. widzów.

Do trybuny głównej, w centralnej części, przylega budynek, na którego szczycie znajdują się dwa rzędy przeszklonych pomieszczeń z widokiem na boisko. W budynku, poza zapleczem niezbędnym do funkcjonowania stadionu i organizacji imprez, znajdują się m.in. sale lekcyjne. Cały stadion ozdobiony jest brandingiem Melissa Cardinals, stworzono także szyldy z nazwą stadionu.

Obiekt otoczony jest dużą ilością miejsc parkingowych. Stadion znajduje się w kampusie Melissa High School, a tuż obok (na północ od niego) mieści się Melissa Championship Center, kompleks treningowy złożony z dwóch pełnowymiarowych boisk, jednym z bieżnią, na otwartym powietrzu, i drugim, znajdującym się w hali, do której przylegają także inne pomieszczenia, jak siłownia czy klinika rehabilitacyjna.

Reklama

Zdjęcia