Wild Horse Pass Stadium

Pojemność10 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoChandler
KlubyPhoenix Rising FC
Inauguracja 30.04.2021 (Phoenix Rising FC - San Diego Loyal SC, 4-1)
Czas budowy 09.2020 - 04.2021
Projekt Odell Associates
Wykonawca Willmeng Construction
Adres 19593 South 48th Street, Chandler, AZ 85226, USA

Reklama

Wild Horse Pass Stadium – opis stadionu

Arena znajduje się w miejscowości Chandler w stanie Arizona, na terenie rezerwatu Indian o nazwie Gila River Indian Community. Obszar ten jest usytuowany na południe od Phoenix, w pobliżu autostrady międzystanowej nr 10 i drogi stanowej nr 202. Dojazd do stadionu z lotniska zajmuje około 20 minut.

Obiekt jest nowym domem Phoenix Rising FC, zastępując w tej roli Casino Arizona Field. Arena jest częścią większego kompleksu, na który składają się także dwa boiska treningowe. Klub i społeczność Indian partycypowali w kosztach budowy, ale nie podzielili się z opinią publiczną informacją o budżecie inwestycji.

Ciekawa jest konstrukcja obiektu i sposób jego powstania. Można powiedzieć, że stadion został w dużej części przeniesiony z poprzedniej lokalizacji. Wszystko dzięki zastosowanym pierwotnie modułowym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Relokacji towarzyszyły jednak istotne zmiany na samym obiekcie i jego zapleczu.

Przede wszystkim klub zwiększył pojemność trybun o 35% i zabezpieczył możliwość dalszej rozbudowy. Wcześniej użytkowana arena mieściła 6 200 osób. Nowa ma 10 000 krzesełek, a przestrzeń wokół pozwala bez przeszkód dobudować w przyszłości większe trybuny lub - w przypadku gry w MLS - zbudować nowy stadion.

Cztery jednopoziomowe trybuny są pojemniejsze dzięki zabudowaniu narożników od północnej strony. To wpływa również na poprawę akustyki obiektu, choć nie ma on zadaszenia. Na stadionie powstał tunel, którym zawodnicy wychodzą na murawę.

Na obiekcie pojawiło się wiele nowych udogodnień względem wcześniejszego stadionu. Klub zadbał o lepsze zaplecze VIP, a miejsca premium zostały ulokowane wzdłuż wschodniej trybuny. Ponadto poprawiła się przepustowość obiektu oraz jakość toalet.

Stworzono też większą trybunę prasową, a także sektor rodzinny, który znajduje się po przeciwległej stronie w stosunku do trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych kibiców. Ci są ulokowani za bramką od południa. Zadbano też o lepszy system dźwiękowy, a zaplecze uzupełniły nowe szatnie i klubowe biura.

Na południowej trybunie został zainstalowany duży, dwustronny ekran. To umożliwia prezentowanie transmisji z meczu, powtórek oraz reklam kibicom na trybunach, jak i w przestrzeniach pełniących funkcje rozrywkowe i gastronomiczne (The Park).

Bezpośrednio przy stadionie, po jego południowej stronie usytuowany jest parking premium. Na wybrukowanym placu może się zmieścić ponad 1100 samochodów. Na wschód od stadionu, po drugiej stronie drogi East Loop, zlokalizowane są dwa duże utwardzone parkingi, które są ogólnodostępne.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2022