Phoenix Rising FC Stadium

Pojemność10 000
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoPhoenix
KlubyPhoenix Rising FC
Inauguracja 25.03.2017 (Phoenix Rising Soccer Complex), 30.04.2021 (Phoenix Rising Soccer Complex at Wild Horse Pass), 01.04.2023 (Phoenix Rising FC Stadium)
Adres 3801 East Washington Street, Phoenix, Arizona 85034

Reklama

Phoenix Rising FC Stadium – opis stadionu

Gdzie znajduje się stadion Phoenix Rising FC?

East Washington Street to już… trzecia lokalizacja tego samego stadionu. Dokładnie, w 2017 Phoenix Rising FC zainaugurowali swój pierwszy własny stadion, który stanął w Tampa, w aglomeracji Phoenix. Arenę wybudowano w niespełna dwa miesiące.

Ponieważ był to obiekt o konstrukcji modułowej, stosunkowo łatwo można go było przenieść, co też uczyniono przed startem sezonu 2021, kiedy Rising przeprowadzili się ponad 15 mil na południe, do Wild Horse Pass, na obrzeża aglomeracji. Stadion nieco rozbudowano, zwiększając pojemność z 6,2 tys. do 10 tys. widzów.

Po rozegraniu dwóch sezonów zapadła decyzja o kolejnej relokacji. Na początku 2023 Rising powrócili 15 mil na północ, choć bliżej centrum samego Phoenix – ich stadion zajął miejsce parkingu usytuowanego tuż obok międzynarodowego lotniska Phoenix Sky Harbor. Tym razem konstrukcja stadionu pozostała praktycznie taka sama.

Co udało się osiągnąć Phoenix Rising FC grając na własnym stadionie?

Częste relokacje zdają się nie mieć negatywnego wpływu na zespół – wręcz przeciwnie, w sezonie 2023, rozgrywanym po raz pierwszy w granicach administracyjnych miasta Phoenix, Rising FC osiągnęli największy sukces od czasu powstania klubu (2014), wygrywając rozgrywki USL Championship (drugie najważniejsze rozgrywki piłkarskie w USA, zaraz po MLS).

Jak wygląda stadion Phoenix Rising FC?

Stadion Rising FC to z założenia obiekt tymczasowy. Jego konstrukcja składa się z metalowych, modułowych trybun. Widownia jest niewysoka i pozbawiona zadaszenia. Trybuny wzdłuż boiska wyposażono w składane krzesełka, podczas gdy te za bramkami mają ławki. Pojemność trybun wynosi 10 tys. widzów.

Na południowej trybunie, przeznaczonej dla najgłośniej dopingujących kibiców, postawiono telebim. Wokół rozmieszczono również maszty oświetleniowe. Stadion znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dużego portu lotniczego, a za południową trybuną obserwować można samoloty oraz wieżę kontroli lotów.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2022