Toyota Field

Pojemność8 296
Kraj Stany Zjednoczone
MiastoSan Antonio
KlubySan Antonio FC
Inauguracja 13.04.2013 (San Antonio Scorpions - Tampa Bay Rowdies)
Czas budowy 02.2012 - 04.2013
Projekt Pro Sports Developments
Adres 5106 David Edwards Drive, San Antonio, Texas 78233

Reklama

Toyota Field – opis stadionu

W 2010 roku do życia powołano San Antonio Scorpions – klub piłkarski, którego funkcjonowanie miało wspierać finansowo pobliski park rozrywki zaprojektowany szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Wkrótce po powstaniu klub zapewnił ustami właściciela, że zbuduje własny stadion.

Prace projektowe stawiały przed lokalną pracownią Pro Sport Developments szereg wyzwań. Po pierwsze, stadion został wciśnięty w istniejący układ dróg, otrzymując jedynie nowe parkingi na północy. Po drugie, teren był nierówny, więc główna trybuna jest częściowo wkopana w ziemię. Po trzecie, inwestycję podzielono na trzy fazy realizowane co kilka lat, dlatego rozmieszczenie poszczególnych funkcji musiało umożliwiać funkcjonowanie w każdym wariancie, a architektura musiała być spójna.

Zaledwie kilkadziesiąt metrów od Morgan’s Wonderland w lutym 2012 ruszyła budowa Toyota Field. Jako pierwszy etap zrealizowano trzy trybuny (od południa droga uniemożliwia umożliwienie widowni) jednopoziomowe o pojemności 8296 miejsc, w tym z 16 lożami na zachodzie. W drugiej fazie liczba ma wzrosnąć do 12, a w trzeciej do ponad 18 tysięcy. Nowe sektory mają układać się w formę bliską ogonowi skorpiona. Stadion pozostanie niedomknięty na południu, ale otrzyma w południowo-wschodnim narożniku pokaźny sektor, stanowiący symboliczne żądło.  

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2017

2014