Stadium of the Year 2021: Głosowanie publiczne otwarte, zapraszamy!

źródło: Stadiony.net; autor: Robert Saganowski

Stadium of the Year 2021: Głosowanie publiczne otwarte, zapraszamy! Przed nami miesiąc na podjęcie decyzji, który stadion zainaugurowany w 2021 najbardziej zasługuje na uznanie. Lista nie jest przesadnie długa, ale za to są na niej prawdziwe perełki. Jak zagłosujecie? To zostawiamy wyłącznie Wam!

Reklama

A więc stało się, konkurs na Stadion Roku 2021 oficjalnie uważamy za otwarty! Na swój ulubiony obiekt głosować możecie pod tym linkiem: Stadion Roku 2021. Konkurs potrwa od 15 lutego do 14 marca włącznie, kiedy to poznamy zwycięzcę. Który obiekt zyska miano Stadionu Roku 2021?

W poprzednich 12 edycjach oddaliście w sumie ponad 400 000 głosów! Liczymy na Wasze aktywne uczestnictwo również i tym razem. Do wyboru będą aż 23 stadiony z 5 kontynentów, jednak przy idealnych warunkach byłoby ich zapewne ponad 30. Niestety, w wyniku pandemii wiele budów napotkało opóźnienia, a niektóre stadiony, które są już od jakiegoś czasu ukończone, nie zostały jeszcze zainaugurowane.

Na liście znajdziecie kraje, które stadionami stoją od lat, jak chociażby USA, Hiszpania czy Niemcy. Na uwagę zasługuje także kilka stadionów z mniej popularnych zakątków świata. Kamerun gościł w tym roku Puchar Narodów Afryki, a mecz finałowy odbył się na 60-tysięcznym Stade Omnisport Paul Biya w Jaunde. Taką samą pojemność ma także nowy stadion narodowy w Kambodży oraz Al Bayt Stadium w Katarze, arena meczu otwarcia Mistrzostw Świata. Nie zapominamy również o Ameryce Południowej i dwóch obiektach z Argentyny oraz Ekwadoru.

Stadion Roku 2021 - mapa

W tegorocznej edycji najwięcej kandydatów przypadło w udziale Turcji oraz Stanom Zjednoczonym (odpowiednio 5 i 6), co stanowi aż 48% obiektów nominowanych w konkursie! Katar równie silnie zaznaczył swoją obecność na stadionowej mapie świata, „dorzucając” 3 nowe obiekty. Ten największy, Lusail Stadium, niestety nie mógł zostać dopuszczony do konkursu, jako, że nie odbyła się na nim jeszcze oficjalna inauguracja. Być może arena finału mundialu zajmie wysokie miejsce w przyszłorocznej edycji?

Na wybór macie sporo czasu – zaczynamy dziś, a kończymy o północy 14 marca. Do tego czasu można spokojnie poznać każdy stadion i oddać swój głos. Pamiętajcie, trzeba wybrać pięć aren (rozdając między nie 15 punktów – pierwszy dostaje 5 pkt, drugi 4, trzeci 3, itd.) i kliknąć „głosuj”, tylko wtedy głos zostanie zliczony. I przypominamy, że głosować można tylko raz – nie zliczamy kolejnych prób.

Jeszcze raz przypominamy, że głosować możecie pod tym linkiem: Stadion Roku 2021. Znajdziecie tam listę nominowanych stadionów, wraz z ich opisami. A tymczasem, nie przedłużając, zapraszamy do wspólnej zabawy!

Stadion Roku 2021 - jak głosować

Reklama