The Dripping Pan

Pojemność3 000
600 (Miejsca siedzące)
Kraj Anglia
MiastoLewes
KlubyLewes FC
Inauguracja 1730 / 1885
Renowacje 2003, 2007
Adres Mountfield Road, Lewes, East Sussex, BN7 2XA

Reklama

The Dripping Pan – opis stadionu

Mało jest klubów tak starych, jak Lewes FC. Powstali jeszcze w 1885 roku i wtedy też otwarto ich stadion. A właściwie otwarto go dla futbolu, ponieważ wcześniej gościł krykiet i wiele innych dyscyplin co najmniej od lat 1730.!

Ze względu na unikalny charakter klubu znajdującego się w rękach prawie 2 tysięcy kibiców, stadion słynie z przyjaznej atmosfery i wyjątkowo kreatywnych plakatów meczowych, które przysporzyły Lewes FC sławy na świecie mimo gry w niższych ligach.

Ale obiekt ma do zaoferowania znacznie więcej – stojący na zachodzie ceglano-drewniany budynek klubowy widniał na mapach już w XVIII wieku (!), gdy stadion był po prostu niecką w ziemi z trawiastymi zboczami. Ten kształt sprawił zresztą, że obiekt otrzymał nazwę The Dripping Pan, czyli w luźnym tłumaczeniu „Blacha na tłuszcz” (z uwagi na kształt brytfanny przypomina pojemnik na skapujący przy opiekaniu smalec).

Same trybuny to dziś kryta zachodnia (Philcox Terrace – powstała w 2003 i przylegająca do domku klubowego), jedyna wyposażona w krzesełka południowa (Rookery Stand z 2007), a także stojąca wschodnia (Ham Lane End, zwykle służąca przyjezdnym). Do tego klub umożliwia stanie na chodniku wzdłuż północnego zbocza, choć nie zezwala na zajmowanie miejsc na samym nasypie.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2013