Tameside Stadium

Pojemność4 000
524 (Miejsca siedzące)
Kraj Anglia
MiastoAshton-under-Lyne
KlubyCurzon Ashton FC
Inauguracja 08.09.2005 (Curzon Ashton - Manchester United XI, 0-8)
Koszt 4 mln £
Adres Richmond St, Ashton-under-Lyne OL7 9HG, Wielka Brytania

Reklama

Tameside Stadium – opis stadionu

W tym przypadku ani klub, ani stadion nie mają szczególnie długiej historii. Curzon Ashton powstali w 1963, a na obecny stadion wprowadzili się dopiero w 2005. Za to zawitali tu w wielkim stylu, ponieważ we wrześniu 2005 pierwszym rywalem był Manchester United. Co prawda tylko rezerwy, ale już z gwiazdami w składzie (ot, choćby Pique) i Alexem Fergusonem w roli trenera.

Ponieważ oba kluby utrzymały przyjazne stosunki, spotykały się wielokrotnie później, dzięki czemu na Tameside Stadium zagrał choćby Paul Pogba. Skąd ta zażyłość? Ashton-under-Lyne leży na wschodzie Manchesteru, gdzie dwa wielkie kluby walczą o swoich „satelitów”.

Ashton to interesujący przypadek, ponieważ wprowadzili się na stadion bez historii, powstały w miejscu boisk treningowych. Są tu dwie trybuny wzdłuż boiska, niskie stojące sektory w wolnym miejscu i sporo przestrzeni na rozbudowę. Choć formalna pojemność to ok. 4 tys. widzów, zwykle zajmowane są właśnie dwie kryte trybuny, na których może zmieścić się ok. 1,5 tys. osób.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2017