Merseyrail Community Stadium (Haig Avenue)

Pojemność6 008
1660 (Miejsca siedzące)
Kraj Anglia
MiastoSouthport
KlubySouthport FC
Inne nazwy Ash Lane (1905-1921)
Inauguracja 1905
Renowacje 1968
Rekord frekwencji 20 010 (Southport FC - Newcastle United, 1932)
Adres Blowick, Southport, Merseyside, PR8 6JZ, Wielka Brytania

Reklama

Merseyrail Community Stadium – opis stadionu

Od pierwszego dnia w 1905 roku był domem Southport FC i pozostaje nim do dziś. Zupełnie różnił się jednak od dzisiejszej formy w swych pierwszych latach. Nic zresztą dziwnego, ponieważ wówczas dopuszczalne były trybuny z drewna i zwykłe nasypy. W dawnej konfiguracji mogło się tu wcisnąć ponad 20 tys. widzów, choć tylko podczas największych meczów.

Nowy układ to efekt kilku istotnych wydarzeń. Po pierwsze, w 1966 roku spłonęła stara trybuna główna, ostał się tylko sejf z pieniędzmi z utargu meczowego. Po funkcjonowaniu z tymczasową konstrukcją następczynię udało się otworzyć w 1968 i jest to widoczna dziś trybuna kryta.

Po drugie, wysoki nasyp wzdłuż południowej linii boiska, mieszczący nawet 10 tys. widzów, został zburzony ze względów bezpieczeństwa, a w jego miejscu powstała tylko niewielka odkryta trybuna stojąca. Ponieważ zapotrzebowanie jest bardzo ograniczone, dziś poza północną główną żadna z trybun nie imponuje rozmiarem, a tylko zachodnia ma dodatkowo dach.

Pomimo tego obiekt ma swoje znaczenie, choćby jako dom rezerw Liverpoolu i Evertonu przez wiele lat. W 2012 udało się nawet pozyskać sponsora, który następnie przedłużył umowę.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2017