Estadio Anoeta

Pojemność32 076
Kraj Hiszpania
MiastoSan Sebastian
KlubyReal Sociedad de Fútbol
Inauguracja 13.08.1993 (Real Sociedad San Sebastian - Real Madryt)
Adres Paseo de Anoeta 1, E-20014 San Sebastian

Reklama

Opis: Estadio Anoeta

Estadio Anoeta powstał w dzielnicy Amara jako następca Campo de Fútbol Municipal de Atocha, otwartego w 1913 roku. Równo 80 lat później mieszkańcy San Sebastian mogli się już cieszyć z nowego obiektu. Pierwszym wydarzeniem były zawody lekkoatletyczne w lipcu 1993, a w pierwszej połowie sierpnia doszło do meczu Realu Sociedad z Realem Madryt.

Pierwszy z klubów jest od otwarcia gospodarzem obiektu, choć nierzadko grywają tu też francuskie zespoły rugby, dla których hiszpański obiekt jest najbliższym tak dobrze przygotowanym stadionem. Anoeta jest znana w Europie dzięki swojemu kształtowi – trybuny mają zmienną wysokość i dwa lub trzy poziomy – zależnie od części obiektu. Okala je masywne zadaszenie oparte na potężnych betonowych dźwigarach.

Stadion poza meczami futbolu i rugby jest częstym miejscem zawodów lekkoatletycznych i koncertów, w tym największych gwiazd światowej sceny, jak U2, Rolling Stones czy Depeche Mode. Pod trybunami mieści się siedziba klubu, miejscowego związku piłkarskiego oraz muzeum sportowe.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2017

2016

2015

2014

2010