Nou Camp Municipal UE Cornellá

Pojemność1 500
Kraj Hiszpania
MiastoBarcelona
KlubyUE Cornellà
Inauguracja 26.08.2012 (UE Cornellá - FC Santboià)
Koszt 7 mln €

Reklama

Nou Camp Municipal UE Cornellá – opis stadionu

Nowy stadion dzielnicowego klubu UE Cornellá powstał w 2012 roku w cieniu znacznie większego i bardziej znanego nowego stadionu Espanyolu. Cień można zresztą rozumieć zupełnie dosłownie, ponieważ jedyna trybuna Nou Camp UEC stoi zaledwie 17 metrów od zachodniego krańca słynnego sąsiada. Trybuna została dołączona do promenady większej areny, przez co fani obu zespołów korzystają z tych samych dróg dojścia.

Przeprowadzka na nowy stadion miała dać klubowi impuls do rozwoju w perspektywie średnioterminowej, ale udało się poprawić wyniki bardzo szybko. Pierwszy awans do trzeciej ligi przyszedł już w 2014. Zadaszona widownia zapewnia bardzo dobrą infrastrukturę i pod względem powierzchni biurowej, i komercyjnej.

Jednocześnie stadion ciekawie nawiązuje do historii klubu. Stoi zaledwie 800 metrów na południe od poprzednika, który stał się centrum szkoleniowym Cornelli. Również ma jedną zadaszoną trybunę z podobną liczbą krzesełek, a do tego stoi prawie w miejscu pierwszego, nieistniejącego już obiektu użytkowanego przez ten zespół.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2015