Stadion Roku 2016: Poznaj komplet nominacji!

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2016: Poznaj komplet nominacji! Od 31 stycznia zapraszamy na głosowanie! Wybraliśmy 29 ze zgłoszonych stadionów i spośród nich zostanie wybrany Stadion Roku 2016.

Reklama

Głosowanie Publiczne jest już otwarte. Zapraszamy do oddania głosu!

Przez 10 dni przesyłaliście nam propozycje stadionów, które zasługują na uwzględnienie w konkursie Stadion Roku 2016. Z ponad 40 stadionów wybraliśmy „tylko” 29. Dlaczego? Część nie spełniała wymogów, ponieważ zostały otwarte dopiero w tym roku lub na otwarcie czekają (jak stadiony w Oyem, Point Gentil, Ahmedabadzie, Aszchabadzie czy Gaziantep), a w przypadku chińskich aren w Tongling i Hunchun nie było możliwe zweryfikowanie informacji.

Na liście nie znajdziecie również Areny Zabrze, która wymogi konkursowe spełnia, jednak operator zdecydował, że woli zgłosić stadion po budowie brakującej czwartej trybuny.

Poniżej znajduje się kompletna lista zgłoszeń, spośród których będziecie mogli wybrać ten najlepszy otwarty w 2016 roku. Głosowanie Publiczne rozpocznie się 31 stycznia i potrwa do 4 marca włącznie. Równolegle swoje głosy oddadzą uznani architekci z czterech krajów w Głosowaniu Jury. Zwycięzców w obu kategoriach poznamy odpowiednio 6 marca (Głosowanie Jury) oraz 7 marca (Głosowanie Publiczne).

Lista nominacji

Stadion Roku 2016

Reklama