Stadion Hutnika Warszawa

Pojemność6 000
550 (Miejsca siedzące)
Kraj Polska
MiastoWarszawa
KlubyBKS Hutnik Warszawa
Inauguracja 1985
Renowacje 2008, 2011
Adres Marymoncka 42, 01-977 Warszawa

Opis: Stadion Hutnika Warszawa

Stadion warszawskiego Hutnika położony jest na północnych obrzeżach stolicy, niedaleko lewego brzegu Wisły. Został wybudowany w 1985 roku na potrzeby klubu, który do tej pory korzystał z boisk mieszczącej się niedaleko Akademii Wychowania Fizycznego.

Od czasu powstania stadion przy ul. Marymonckiej służył Hutnikowi jako arena spotkań domowych. W czasach największych sukcesów klubu (lata 80. i początek lat 90. XX wieku) odbywały się tu spotkania drugiej ligi.

Stadion jest malowniczo usytuowany na skraju Lasu Bielańskiego. Ze wszystkich stron otaczają go wały, jednak tylko na zachodniej krzywej znajdują się trybuny. Po drugiej stronie wał porasta roślinność. Na trybunach znajdują się głównie stare ławki. Jedynie 550 miejsc siedzących to plastikowe krzesełka. W przeszłości pojawiły się plany zabudowy drugiej strony wału trybunami, jednak nie doszły one do skutku. Obiekt nie posiada sztucznego oświetlenia.

Od 2008 stadion był przez kilka lat powoli modernizowany. Prace były związane głównie ze zwiększaniem pojemności obiektu, ze względu na wymogi licencyjne (w 2011 roku Hutnik awansował do trzeciej ligi, co skutkowało koniecznością zwiększenia liczby miejsc siedzących do pięciuset).

Ze względu na różne pochodzenie stadionowych krzesełek (między innymi z nieistniejącego już Stadionu Wojska Polskiego) siedziska na trybunach są w różnych kolorach. Pośród wielu barw przeważają jednak te klubowe: pomarańczowy i czarny.

Planowana jest modernizacja stadionu. Na miejscu starego obiektu w nienajlepszym stanie technicznym ma powstać nowoczesny kompleks sportowo-szkoleniowy ze stadionem o pojemności 1200 miejsc. Ponadto wybudowane zostaną boiska treningowe oraz zaplecze z szatniami i sanitariatami.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2021

2020

2019

2018

2011